Franciaország sorozatban harmadik olimpiai elődöntőjére készülhet

Spanyolország - Franciaország 64-67 (16-21, 14-15, 18-19, 16-12)

Tokió, Saitama Super Arena
Mazzoni, Silva, Beker (Schaer Araya)

Spanyolország: Ouvina 11, Dominguez 7/3, Torrens 10/6, Gil 4, Ndour 16. Csere: Palau, Cazorla 12/6, Carrera 2, Casas 2, Conde.

Franciaország: Miyem 9/3, Gruda 6, Michel 2, Williams 11/6, Duchet 8/3. Csere: Fauthoux, Chartereau 4, Ciak 1, Ayayi-Vukosavljevic 4, Rupert 4, Johannes 18/6.

A tokiói olimpia negyedik negyeddöntőjében Franciaország 67-64-re legyőzte Spanyolországot. Sorozatban harmadik alkalommal jutott olimpiai tornán a legjobb négy közé a francia válogatott. Az elődöntőben az ellenfelük Japán lesz.

Az első percekben 4-4 után a spanyolok kerültek kisebb lépéselőnybe és 9-4-re, illetve 11-6-ra is vezettek. A negyed hajrája azonban a franciáknak sikerült jobban, 21-16-ra fordítottak. A második szakaszban tovább nőtt Valerie Garnier együttesének az előnye. 33-19-nél már 14 pontos differenciát regisztrálhattunk. Marina Johannes remekelt, aki egymaga 16 pontot szerzett az első félidőben. A nagy arányú vezetést azonban nem tudta tartani Franciaország. A spanyolok a félidőre 36-30-ra visszajöttek.

A harmadik negyed nagy fordulatokat hozott. A játékrész elején sokat állt a játék. Sandrine Gruda a heves küzdelemben két spanyol játékost is leterített. Videózás után sportszerűtlen fault lett az eredménye. A spanyolok visszajöttek 40-38-ra, de innen 48-38-ra újra elléptek a franciák. A 7-10 egység körüli előnyüket pedig tartották is a játékrész végéig.

Az 55-48-ról induló záró szakasz kezdetén a spanyolok kaptak el egy jobb sorozatot, 10-2-vel 58-57-re fordítottak.  Innentől egyik fél sem tudott nagy előnyt kialakítani. Az utolsó másfél percbe 62-61-es spanyol vezetésről érkeztek csapatok. Gabby Williams betöréssel harcolt ki faultot. Alba Torrens ütött oda, aki ezzel kipontozódott. Williams értékesítette a két büntetőt és így 63-62-re vezetett Franciaország. Elhibázott támadások követték egymást mindkét oldalról, majd 23 másodperccel a vége előtt a dudaszó pillanatában Marina Johannes 65-62-es előnyhöz juttatta a francia csapatot.

Lucas Mondelo időkérése után a spanyolok támadtak a felzárkózásért vagy az egyenlítésért. Maite Cazorla ziccert értékesített, amivel 65-64-re felhozta a spanyolokat. A francia támadásnál azonnal odaütöttek a spanyolok és a számításaik bejöttek: Alix Duchet ugyanis egyet hibázott. 15 másodperc volt vissza, amikor 66-64-nél mentek előre a spanyolok. Maite Cazorla kezéből azonban kicsúszott a labda, míg egy gyors fault után a második oldalon Gabby Williams a kettőből egy büntetőt értékesített. 67-64-nél még volt labdája Spanyolországnak, de az ekkor már érzelmileg padlón lévő Cazorla kiszorított helyzetből nem talált be.