Franciaország – Ukrajna és Oroszország – Németország elődöntők lesznek Párizsban

:

:

Vasárnap délután rendezték a párizsi 3×3-as Európa-bajnokság negyeddöntőit.

Ahogy arról nagy terjedelemben beszámoltunk, a magyar válogatott hatalmas küzdelemben 11-10-es vereséget szenvedett Németországtól. A németek ellenfele az elődöntőben Oroszország lesz. Az olimpiai ezüstérmes gárda hosszabbítást követően 16-15 arányban bizonyult jobbnak Litvániánál. A litvánok 13-9-re és 14-12-re is vezettek az utolsó két percben. Az oroszok azonban egyenlítettek és a ráadásból ők jöttek ki győztesen.

A másik ágon Franciaország és Spanyolország találkozik az elődöntőben. A francia válogatott egy fantasztikus hangulatú összecsapáson 17-8-ra verte Romániát a 8 pontos Migna Toure vezetésével. A spanyolok hasonlóan magabiztosan érvényesítették a fölényüket Ukrajna ellen. 22-10-es győzelmet arattak. 3 perc 40 másodperccel a vége előtt Marta Canella értékesítette a meccset lezáró duplát.