USA

Gabby Williams 14 pontja az idei WNBA-s debütálása során

:

:

A WNBA második játéknapjának legjobban várt találkozóján a Chicago Sky 88-86-ra legyőzte a Las Vegas Aces-t. Gabby Williams 25 perc alatt 14 ponttal és 7 lepattanóval vette ki a részét a sikerből.

A Sky és az Aces szeptemberben a rájátszás második fordulójában túlzás nélkül a 2019-es év meccsét vívta, így a hosszú kihagyás ellenére érezhetően óriási presztízscsata alakult ki a felek között. Az Aces az első negyed végére 30-26-os előnybe került. A második szakaszban a 12 pontot is elérte a differencia, de 48-36 után a félidőre 48-46-ra felzárkózott a Sky.

A harmadik negyedben ismét ellépett 10-11 ponttal a Las Vegas Aces. A hajrában viszont újra megközelítette ellenfelét a chicagói gárda. A záró szakasznak 69-65-ről futottak neki a felek. A hatalmas hullámvasúton a Las Vegas 84-75-nél immár sokadik alkalommal került komolyabb lépéselőnybe. 86-77 után azonban az utolsó négy és fél percben nem találtak be. A Sky fokozatosan ledolgozta a hátrányát és végül 15 másodperccel a vége előtt a 10 pontos Allie Quigley triplájával fordítottak és megnyerték a nap rangadóját.

A győztes tripla videója és részletes összefoglaló ITT látható.

Las Vegas Aces – Chicago Sky 86-88 (30-26, 18-20, 21-19, 17-23)