Galatasaray-Tarsus döntõ lesz a Török Kupában

:

:

Vasárnap rendezték az elõdöntõket a Török Kupában. A Galatasaray 63-60-ra verte a Fenerbahcét, míg a Tarsus 6 ponttal gyõzte le a Besiktast.

A két legerõsebb török gárda csatájára, a Galatsaray-Fenerbahce mérkõzésre a sorsolás szeszélye miatt ezúttal az elõdöntõben került sor. A várakozásoknak megfelelõen hatalmas csata bontakozott ki. A Fenerbahce gyorsan magához ragadta a kezdeményezést. Angel McCoughtry vezetésével egy 10-0-s futás produkált az elsõ negyedben Rátgéber László csapata, amivel 14-9-re elléptek 6 perc játék után. Az elsõ negyed végén 21-17 állt az eredményjelzõn.

A második periódus is a Fenerbahce dominanciájával indult, játékrész elején már 28-19-re is vezettek. Ekkor Yilmaz, Sutton-Brown és McCoughtry is eredményes volt. Rátgéber László együttese gyakorlatilag eddig a pontig uralta az összecsapást, ezt követõen az EuroLiga All-Star gála MVP-je Fowles, Augustus és Catchings is megvillant és a szünetre 34-33-ra jött fel a Galata.

A félidõben McCoughtry 11 és Yilmaz már 8 pontnál járt, míg a másik oldalon 20 perc alatt Fowles jutott 13 egységig.

A harmadik negyed elején Jekabsone és McCoughtry felelt a Fenerbahce pontjaiért, míg a másik oldalon Tamika Catchings villogott, de egyik gárda sem tudott nagy elõnyre szert tenni. A negyedik szakasz 51-51-rõl indult. A negyedik játékrész egyértelmûen a Galatáé volt. Egy 6-0-s futással 51-57-re megléptek Fowlesék, majd 4 perccel a lefújás elõtt már 53-61-re is vezettek. Ekkor a faultproblémákkal küzdõ McCoughtry már kevesebbet tett bele a közösbe, Jekabsone hozta vissza a Fener reményeit. 58-63 után 60-63-ra módosult az állás és a Fener támadhatott az egyenlítéséért is, de ez végül nem sikerült nekik. 3 ponttal nyert a Galatasaray és hétfõn este azért játszhatnak, hogy megvédjék a címüket a Török Kupában.

A Fenerbahcénál a 60 pontból 42-t McCoughtry (16 pont), Yilmaz (14 pont) és Jekabsone (12 pont) szerzett. A másik oldalon a csúcsformában lévõ Fowles 15 pontja és 19 lepattanója emelkedett ki.

A másik elõdöntõ is nagy izgalmakat tartogatott. A Tarsus nagyon jól kezdett, egy negyed után 9 ponttal, 16-25-re vezettek, de a második szakaszban a Besiktas egy 12-2-es futással visszajött a meccsbe. A szünetben a Tarsus nagy elõnye 35-38-ra olvadt.

A találkozón a döntõnek a harmadik negyed bizonyult. 40-45-ig jól tartotta magát a Besiktas, de aztán a Tarsus fokozatosan ellépett és végül 49-57-es elõnyrõl várták a negyedik negyedet. A negyedik periódusban már csak futott az eredmény után a Besiktas, de fordítaniuk nem sikerült A vége 68-63 lett. A gyõztes csapatban a legeredményesebb Plenette Pierson lett 20 pontjával. A másik oldalon Iziane Castro Marques 19 pontja ezúttal kevésnek bizonyult.