Gernika – Salamanca döntő lesz a spanyol Szuperkupán

:

:

Szombaton este rendezték Bilbaóban a spanyol Szuperkupa elődöntőit. A vasárnap 21 órakor kezdődő fináléban a Gernika és a Salamanca küzdhet meg a trófeáért.

Kiemelt biztonsági, járványügyi intézkedések közepette bonyolították le a szombati találkozókat. A speciális körülmények nem nyomták rá a bélyegüket a játékra, sőt kifejezetten magas hőfokú és végletekig kiélezett meccseket láthattunk.

A Gernika hosszabbítást követően 68-62-re verte a Valenciát. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A záró szakaszban 47-42-nél és 56-53-nál is lépéselőnybe került a Valencia. A rendes játékidő végén 56-55-nél azonban a Gernika előtt adódtak győzelmi esélyek, három másodperc volt vissza, amikor Angie Bjorklund dobhatott két büntetőt. Ebből az egyik lett sikeres, így jöhetett a ráadás.

A hosszabbításban 63-62 után az utolsó két percben Bjorklund triplája és Margarett Roundtree két sikeres büntetője hozta el a 68-62-es sikert a Gernikának. Roso Buch 20 ponttal és 7 lepattanóval zárt, míg Margarett Roundtree 17 egységig jutott a győztes gárdában. A Valencia keretét tekintve pedig a 14 pontos Laurai Gil lett a legeredményesebb. Queralt Casas 6 pontot, 5 lepattanót és 3 gólpasszt jegyzett.

A Salamanca hasonlóan nagy csatában 78-74-re múlta felül a Gironát. A 17-17-es első negyed után a második szakaszban 7 ponttal is vezetett a Girona. A félidőben 37-33 állt az eredményjelzőn. A harmadik szakaszban a Salamanca 41-41-nél érte utol riválisát. Váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Az utolsó 10 percnek a Salamanca minimális 57-56-os előnyéről vágtak neki.

A záró szakaszt hatalmas izgalmak jellemezték. Előbb 69-65-re elszakadt a Salamanca, majd innen 72-69-re fordított a Girona. Erre egy szintén 7-0-s futással válaszolt Roberto Iniguez együttese, amivel 76-72-re módosult az állás. A hajrában már nem engedte ki a vezetést a kezéből a Salamanca és így bebiztosította helyét a döntőben. Emese Hof 16, Karlie Samuelson 15 egységig jutott salamancai oldalon. A Gironából Frida Eldebrink 21 pontját kell kiemelni.

Lointek Gernika – Valencia Basket 68-62 (16-15, 11-12, 15-16, 14-13, 12-6)

Spar Girona – Perfumerias Avenida Salamanca 74-78 (17-17, 20-16, 19-24, 18-21)