Girona – Valencia döntő lesz a Spanyol Kupában

:

:

A Spanyol Kupában szombaton rendezték az elődöntőket.

A Girona drámai csatában, hosszabbítást követően 91-78-ra verte a Salamancát. A harmadik negyed végén 60-48-ra vezetett az eddig idén még veretlen salamancai gárda. A hajrában azonban fordított a Girona és végül Roberto Iniguez együttese mentette hosszabbításra a meccset. A ráadásban a Girona tudott újabb lendületet venni és itt már végig kézben tartották az irányítást. Az utolsó 15 percet 43-18-ra hozták. Frida Eldebrink 20 ponttal vezette győzelemre csapatát.

A másik ágon a Valencia 57-46-ra verte a Gernikát. A 19-10-es első negyedben lépéselőnybe került a Valencia és végig kézben tartották az irányítást. A legnagyobb előnyük 19 pont volt. Rebecca Allen 13 ponttal lett a csapata legeredményesebbje.

Spar Girona – Perfumerias Avenida Salamanca 91-78 (18-21, 26-19, 4-20, 24-12, 19-6)

Valencia – Lointek Gernika 57-46 (19-10, 12-14, 22-13, 4-9)