Gironába látogatnak Raksányi Krisztináék

:

:

A jövő heti Európa Kupa buborékos torna előtt pénteken vívja utolsó bajnoki mérkőzést a Ciudad de La Laguna Tenerife, melynek színeiben Raksányi Krisztinának is szurkolhatunk. 19 óra 30 perctől az Euroligára készülő Spar Girona otthonában lépnek pályára.

A Tenerife múlt héten két mérkőzést vívott. Előbb Valenciában maradtak alul, majd hazai pályán emlékezetes hosszabbításos csatában 83-80-ra verték az Embutidos Pajariel Bembibre alakulatát. Ekkor Raksányi Krisztina 26 perc alatt 6 ponttal és 2 lepattanóval zárt. Tanaya Atkinson, Asia Taylor és Maria Bettencourt dominált támadásban a csapatukban.

Folytatódott a tenerifei gárda keretének felfrissítése is. Raksányi Krisztina és Farhiya Abdi után egy harmadik téli igazolást jelentettek be az Egyesült Államokban pallérozódott görög válogatott center Maria Fasoula személyében. Az új szerzemények közül Gironában már Farhiya Abdi is pályára léphet. Nem titkolt cél az igazolásokkal, hogy javítsák a versenyképességüket mindhárom sorozatban, a bajnokságban, a kupában és nemzetközi porondon.

A gironai mérkőzés hasonlóan nehéz feladatnak ígérkezik, mint a valenciai. Az Euroliga gárda két vereséggel rendelkezik, de ez a kettő nagyon fájó számukra. A Salamancától és a Valenciától is kikaptak, így jelenleg komoly lépéshátrányban állnak a harmadik helyen. A keretüket nem kell bemutatni, Laia Palau irányítása mellett a Sonja Vasic, Chelsea Gray, Julia Reisingerova, Adaora Elonu, Frida Eldebrink nevével fémjelzett sor, melyhez még kiváló hazai mag is párosul, extra felállás. Kezdenek egyre jobban összeállni, az utolsó két januári meccsükön elérték a 80 szerzett pontot. Legutóbb kedden egy korábbról pótolt meccsen az Al-Qazeres-t verték.

A Tenerife honlapján Claudio García vezetőedző azt emelte ki, hogy a tabellán a 4-6. hely a céljuk, de megszerzéséhez az első három közül valaki ellen bravúrra lenne szükség. Azt már kiemeltük, hogy ennek elérésében Farhiya Abdi pénteken már segíthet. Az izomsérüléssel bajlódó Gaby Ocete játéka kérdéses. Egy azonban biztos, az Eruópa Kupára egy kiváló felkészülés lesz ritmusában, keménységében a pénteki bajnoki.

Fotó: cdbclarinos.com