Győri bronzérem az egyetemi bajnokságban

UNI Győr SZESE - DEAC 84-76 (16-18, 22-24, 20-15, 26-19)

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság Final Four, 3. helyért
Varga-Záray K., Nagy-Pál P., Gruber N. (Herczeg Á.)

UNI Győr SZESE: Horváth, Baffy 9/3, Bánszegi 19, Nagy 17, Rozmán 13. Csere: Szűts 8, Tóth, Perl 18/6, Király, Rabi, Reider.

DEAC: Baczuk 18, Ocsenás 7, Holinka-Miklós 4, Shirian 12, Mezei 20/12. Csere: Ruzsa-Kiss-Schubert, Záhorszky, Kernács, Cseri, Szabó G. 7, Szabó Z. 8.

Fotó: facebook.com/MEFOBFinalFour

A Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság bronzmérkőzésén az UNI Győr SZESE 84-76-ra legyőzte a DEAC gárdáját.

A mérkőzés elején 5-2-es előnybe került a győri csapat, majd innen 12-5-re fordított a DEAC. Az első negyedben már végig a debreceniek jártak előrébb, 10 perc után 18-16 állt az eredményjelzőn. A második szakasz is hasonló fordulatokat hozott. Előbb 20-18-ra fordított a Győr, majd 8-0-val 27-20-nál ismét a debreceniek jártak előrébb.

A különbség a második negyedben jellemzően 3-6 egység között mozgott. A félidőben 42-38-ra ment a DEAC, mely rendkívül sokat lépett előre az elődöntőhöz képest. Baczuk Virág 13, Mezei Dóra 11 pontnál járt. A győrieknél Bánszegi Borbála 11, Nagy Rebeka 9 egységnél tartott. A harmadik szakasz elején is folytatódott a kiegyenlített, fej-fej melletti küzdelem. Ennek keretében 45-44-nél átvette a vezetést a Győr.

A harmadik szakasz hajrájában 53-51-es DEAC előny után 7-0-val 58-51-re fordított a győri gárda. A kisebb hátrányát ugyanakkor ledolgozta a negyed végére a Debrecen. Az utolsó 10 percnek 58-57-ről vágtak neki a csapatok. A záró etap elején három triplát is regisztrálhattunk. Perl Zsófia és Baffy Fanni hármasai után 64-62-re a Győr járt előrébb. Azóta már tudjuk, hogy ez jelentette a fordulópontot. Innentől végig a hazaiak vezettek a bronzcsatán.

Sokáig nyílt volt a találkozó, a hajrában 73-72 után szakadt el a riválisától az UNI Győr SZESE. Ekkor 7-0-val 80-72-re léptek el a hazaiak és az ekkor megszerzett előnyüket stabilan tartották. Győri oldalon a 19 pontos Bánszegi Borbála lett a legeredményesebb, míg Perl Zsófia 18 ponttal zárt. A debrecenieknél Mezei Dóra 20, Baczuk Virág 18 egységig jutott.

A Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság 2021/2022-es kiírásában a harmadik helyet az UNI Győr SZESE, míg a 4. helyezett a DEAC lett.