Gyõri siker a fõvárosban

:

:

Pénteken felkészülési mérkõzést vívott a Gyõr és az MTK Budapest. A gyõriek 78-51-re diadalmaskodtak a fõvárosban.

A Gyõr az U18-as válogatottban szereplõ Dobos Ágnes kivétel teljes kerettel utazott a fõvárosba, ahol a BSE-bõl született MTK-Budapest otthonában szerepeltek. A két csapat az elsõ percekben fej-fej mellett haladt. Az elsõ 10 perc végén 21-17-es gyõri vezetés állt az eredményjelzõn. A második negyedben kezdett nõni a differencia. A félidõre a különbség 41-30-nál átlépte a 10 pontot.

A harmadik etapban állandósult a kétszámjegyû differencia. A játékrész végére 62-44-re lépett el a Gyõr, melynek színeiben Kovacevic 16, Diamant 14, Ivanovic 13 egységig jutott. A negyedik szakaszban az MTK mindössze 7 pontot szerzett, míg a gyõriek ennek több mint a dupláját, 16-ot. A vége így 78-51 lett.

MTK Budapest-UNI Gyõr 51-78 (17-21, 13-20, 14-21, 7-16)