Gyõri siker Portugáliában

:

:

A jól kezdõ Vagost az utolsó 15 percben állva hagyta a Gyõr. A portugáliai összecsapáson Tapodi Péter hölgykoszorúja Olajuwon és Carson remeklésének köszönhetõen 58-72 arányban gyõzte le elfáradó ellenfelét és ezzel a magyar csapat továbbra is õrzi veretlenségét.

Jól kezdett a Vagos, pillanatok alatt elléptek 5-0-ra. Szerencsére a Gyõr hamar magára talált és mielõtt nagyobb baj lett volna egy 8-0-s futással helyükre kerültek a dolgok. Az eseménydús kezdés után megnyugodtak a felek, az elsõ 10 perc végén 17-18 állt az eredményjelzõn.

A második szakaszban sokáig kiegyenlített játék folyt a pályán, majd a szünet elõtti utolsó két és fél percben egy ponton 37 – 30-ra elléptek a portugálok. A félidõ hajrájában azonban Carson és Semsei találatainak köszönhetõen sikerült faragni a hátrányon, így 37-34-es állás mellett vonultak pihenõre a hölgyek.

A harmadik negyed elsõ felében érdemben nem változott a játék képe, egy kicsit mindig a hazaiak jártak elõrébb. 4 perc 36 másodperc volt vissza ebbõl a szakaszból, amikor megfordult a mérkõzés menete. 47 – 45 után egy 9-0-s futással a negyed végére 47-54-re szakadtak el ellenfelüktõl Tapodi Péter tanítványai. A Vagosnak innen már nem volt visszaút, a negyedik negyed felénél 49 – 59-nél elérte a 10 pontos lélektani határt a különbség, a vége pedig 58-72 lett. A harmadik meccsébõl harmadik gyõzelmét szerzõ Gyõrbõl Olajuwon (27 pont, 8 lepattanó) és Carson (16 pont, 7 lepattanó) remekelt.

AD Vagos – SEAT Lami-Véd Gyõr 58-72 (17-18, 20-16, 10-20, 11-18)

A csoport másik mérkõzésén:
Nantes Rezé – Saarlouis Royals 91-71

A Szeged szünnapos volt a héten, a csoportjukban a Gran Canaria 67-60 arányban verte a Waver-t.