Reyer Venezia - UNI Győr MÉLY-ÚT 84-50 (25-12, 28-13, 14-9, 17-16)

Velence, Olaszoszág, Palasport Taliercio

Reyer Venezia: Bestagno 15, Carangelo 3, Pan 8, Anderson 14, Petronyte 15, Madera 11, Smorto, Attura 16, Camporeale, Penna 2

UNI Győr MÉLY-ÚT: Ruff-Nagy 6, Dubei 11/3, Dombai 10/6, Markovic 6, Oroszová 7/3. Cs.: Weninger 10, Baffy, Milkovics.

Fotó: gyorikosar.hu

Pénteken felkészülési mérkőzésen az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 84-50 arányban alulmaradt a Reyer Venezia gárdájával szemben.

A találkozó helyszíne változott. Az UNI-Győr – MÉLY-ÚT és az olasz bajnoki címvédő, Euroliga főtáblás Reyer Venezia Jesolo helyett a sok nagy csatát látott velencei aréna, a Palasport Taliercio falai között mérte össze az erejét. A mérkőzés első találatát a győriek szerezték. Az első negyed közepére azonban 12-7-re fordított a házigazda és innentől lendületben maradtak. 10 perc játék után 25-12 állt az eredményjelzőn.

A második szakasz első felében állandósította 10 pont felett előnyét a Reyer. 15 perc játékot követően 38-21-re mentek. A félidőig pedig egy további 15-4-es futással erősítette meg vezetését a jó erőkből álló olasz gárda. A nagyszünetben 53-25 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedtől kiegyenlítettebb mederben zajlott a küzdelem. A játékrész felénél 60-32-es, a végén 67-38-as eredményt rögzíthettünk. A záró szakasz is ponterős mederben haladt. Az összecsapást 10-2-es sorozattal zárta le a Győr, így alakult ki a 84-50-es végeredmény.

A győriek legeredményesebbje a 11 pontos Dubei Debóra volt. A Reyer Veneziánál Gintare Petronyte zárt 15 ponttal. Az UNI-Győr – MÉLY-ÚT vasárnap 16 órától a Celje vendége lesz.

Fotó: Reyer Venezia / reyer.it