Gyõzelemmel folytatta szereplését Franciaországban az U18-as válogatott

:

:

A magyar U18-as válogatott a lyon-i torna második játéknapján 64-50-re legyõzte Lengyelországot.

Az elsõ játéknapon mindkét csapat alulmaradt aktuális riválisával szemben. A mieink Szerbiától szenvedtek vereséget, míg a lengyelek a házigazda Franciaországtól.

A magyar csapat kezdte jobban a mérkõzést, már az elsõ negyed hajrájában 5-6 pontra nõtt a differencia és végül 10 perc után 23-15-ös elõnyben voltunk. A második szakasz is hasonló forgatókönyv szerint zajlott, állandósult a két csapat között az 5-8 pontos különbség. A lengyelek a félidõ hajrájában faragtak a hátrányukon, de 20 perc után így is 33-28-as állást regisztrálhattunk.

A harmadik negyed is kiegyenlített játékot hozott, de a magyar csapat Mérész és Gereben ponterõs teljesítményével õrizte elõnyét. A döntõnek a 47-42-rõl induló záró szakasz bizonyult, ahol egyértelmû volt válogatottunk fölénye. Onnantól kezdve, hogy a különbség átlépte a lélektani 10 pontot, nem volt kérdés a gyõztes kiléte.

A magyar csapat legeredményesebbjei a 22 pontos Mérész Beatrix és a 17 egységig jutó Gereben Lívia voltak. A mérkõzés MVP-jének Gereben Líviát választották.

Magyarország U18 – Lengyelország U18 64-50 (23-15, 10-13, 14-14, 17-8)