Győzelemmel hangolt az Euroligára a Sopron Basket

Sopron Basket - TFSE-MTK 98-67 (25-18, 24-14, 27-18, 22-17)

Sopron, Novomatic Aréna
Tőzsér D., Minár L., Győrffy P. (Forrai S.)

Sopron Basket: January 10/6, Pfeiffer 3/3, Williams 9/3, Brooks 21/6, Krajisnik 21. Csere: Walker 11/3, Fegyverneky 7, Czukor 16/6.

TFSE-MTK: Boros B. 3, Bernáth 7/3, Jenkins A. 18, Jenkins C. 23/12, Németh 6. Csere: Herman 3, Kováts, Király, Kovács 7.

Lejátszotta utolsó bajnoki mérkőzését a Sopron Basket az Euroliga hazai rendezésű buborékos tornája előtt. Gáspár Dávid együttese 98-67-re legyőzte a TFSE-MTK-t.

A soproniak villámrajtot vettek, Tina Krajisnik 5 pontja vezette fel a találkozót, majd két perc elteltével már 12-3 állt az eredményjelzőn. Magyar Bianka 17-6-nál rendelte magához a tanítványait és az első negyed hajrájában faragott is a hátrányából a TFSE-MTK. Chanise Jenkins triplájával egészen 21-18-ra felzárkózott a fővárosi együttes. Ezt követően Fegyverneky Zsófia és Briann January növelte a soproni előnyt, így 10 perc után 25-18-as állást rögzíthettünk.

A második negyed elején 30-20-nál újra elérte a 10 pontot a differencia. A játékrész középső szakaszát egy közel három perces kosárcsend határozta meg. Ezt követően azonban a Sopron tudott új lendületet venni. A félidőig 16 egységig jutó Jelena Brooks vezetésével 40-22-nél már 18 egységgel jártak előrébb Gáspár Dávid tanítványai. A nagyszünetben 48-32-es állást jegyezhettünk fel. Jó ritmusban játszott a Sopron, mezőnyből 29-ből 17 kísérlete sikeresnek bizonyult. Eközben a TFSE-nél érződött, hogy egy hónap kihagyást követően lépett ismét pályára a csapat. A 27 mezőnykísérletből mindössze 10 talált utat a gyűrűbe, melyhez nyolc eladott labda párosult.

A harmadik etap elején Megan Walker tripláját követően 54-34-nél érte el a 20 pontot a különbség. A következő percekben ezen differencia mellett haladtak a felek, majd a játékrész hajrájában rögzíthettünk egy újabb egy 9-4-es soproni futást. Ennek eredményeként 76-50-ről futottak neki a záró szakasznak a felek. Nem volt kérdés a győztes kiléte, de a decemberi nagy feladatok előtt a jelenlegi helyzetben minden pályán töltött percnek komoly értéke van. Igyekeztek ezt kihasználni a szakvezetők. A legnagyobb differencia 36 pont volt a két csapat között és végül 98-67-es soproni siker született.