Győzelemmel hangolt az Európa Kupa selejtezőre a Ludovika-FCSM Csata

Vasas Akadémia - Ludovika-FCSM Csata 61-78 (13-19, 13-21, 21-24, 14-14)

Budapest, VASAS Pasarét Sportcentrum

Vasas Akadémia: Papp 11/3, Budácsik 18, Tóth 6, Madár 9/3, Pusztai 5/3. Csere: Bach 4, Smailbegovic, Madár, Szerencsés, Salamon 8.

Ludovika-FCSM Csata: Lelik 21/9, Zele 13, Hegedűs 8, Toman 2, Böröndy 7/3. Csere: Balogh 2, Simon 9/6, Horváth 9, Angyal, Gyöngyösi 6/3.

Fotó: Petz Gábor / Ludovika-FCSM Csata

Szombaton délután felkészülési mérkőzést vívott a Ludovika-FCSM Csata és a Vasas Akadémia. A Csata végig vezetve 78-61-es győzelmet aratott Pasaréten.

Már a mérkőzés elején lépéselőnybe került a Csata, miután öt perc alatt 11-4-re léptek el Tursics Krisztián tanítványai. Az első negyedben a duplákat tekintve a 9 kísérletéből 7 sikeres volt az Európa Kupa selejtezőre készülő csapatnál, így a játékrész végén 19-13-ra mentek Lelik Rékáék. A második negyed első felében 6-8 egység között mozgott a differencia. Papp Dia és Budácsik Dorka révén igyekezett a lépést tartani a Vasas. Végül a félidő hajrájában ugrott kétszámjegyűre a Csata előnye. A nagyszünetben 40-26 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben tovább erősítette támadójátékát a Csata. Összesen öt triplát értékesítettek a vendégek és már a negyed közepén 50-33-ra elszakadtak. Innentől a különbség 15 pont felett állandósult. Az utolsó 10 percnek 64-47-ről vágtak neki a csapatok. A záró szakaszban a 20 pontot is elérte a differencia. A hajrában 75-55 után szépített a Vasas, így alakult ki a 78-61-es végeredmény.

A győztes gárdában Lelik Réka 21, Zele Dorina 13 ponttal zárt. A Vasasnál Budácsik Dorottya 18, Papp Dia 11 egységig jutott.