:
:
A magyar válogatott 18-6-ra legyõzte Romániát elsõ csoportmérkõzésén a 3×3-as Európa-bajnokságon.

Pikáns találkozóval indult a kontinenstorna, hiszen ezen két válogatott vívta tavaly Bukarestben a finálét. A román csapathoz csatlakozott Gabriela Marginean, aki mindenképpen komoly erõsítést jelentett az andorrai selejtezõhöz képest. Bozóki Bettina találata vezette fel az összecsapást, majd a második találatot Medgyessy Dóra szerezte. A románok 2-2-nél még egyenlítettek, de innentõl kezdve a magyar válogatott akarata érvényesült. Bozóki büntetõje, majd Süle Krisztina három és Theodoreán Alexandra kettõ találatával 8-2-re lépett el a magyar csapat.
A mérkõzés középsõ szakaszában Medgyessy és Bozóki pontjaival 10-2-re sikerült elszakadni. A folytatásban beesett egy dupla román részrõl, de ennek ellenére kifejezetten jó helyzetbõl érkezett el a mérkõzés második fele. Nem forgott veszélyben a siker, de ha máskor nem, akkor múlt héten az U18-as Világbajnokságon megtanulhattuk, hogy minden pontnak lehet jelentõsége egy esetleges körbeverésnél. 10-4 után ismét Medgyessy és Bozóki villant, majd egy remek összjáték után Theodoreán volt eredményes, amivel már 15-4-es elõnybe került a magyar csapat.
A hajrában Süle találatával 17-4-re ellépett a válogatottunk. Ez volt a legnagyobb különbség a két fél között. Ezt követõen egy román dupla és Medgyessy ziccere zárta le a meccset. A magyar válogatott tehát 18-6-os gyõzelemmel kezdte az Európa-bajnokságot. A csoportkört 19 óra 15 perckor Svájc ellen zárják a mieink.
Eredmény
Magyarország – Románia 18-6


