Gyõzelemmel kezdett az U16-os válogatott

:

:

Csütörtökön megkezdõdött Miskolcon az U16-os A-divíziós Európa-bajnokság. A magyar válogatott a nyitó napon 74-46-ra verte Svédországot.

Magyarország – Svédország 74-46 (27-20, 19-12, 14-6, 14-8)

Legjobb dobók:

HUN: Weninger 16, Horváth 15, Dobos 14
SWE: Tivenius 17, Hrnjez 11, Lundquist 5

A miskolci U16-os A-divíziós Európa-bajnokság elsõ játéknapján az a Svédország volt a magyar válogatott ellenfele, amely az elmúlt 5 évben a különbözõ A-divíziós korosztályos tornákon meghatározó szerepet töltött be, a felnõtt csapatuk pedig 1987 után ismét kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra. A svédek ettõl a válogatottól nem vártak ilyen nagy eredményeket, ráadásul az egyik meghatározó emberük sérülés miatt el sem jött Miskolcra.

Jól kezdett a magyar csapat, Dobos 5 pontjával 40 másodperc után 5-0 volt az állás. A folytatás már nem sikerült ilyen jól, a vendégek 8-7-nél fordítottak, így a magyar szakmai stáb idõkérésre kényszerült. Ezt követõen 16-16-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd az elsõ szakasz utolsó 3 percét 11-4-re nyerték a mieink. Ebben a nagy futásban Horváth Betti jeleskedett, aki 10 perc után már 8 pontnál járt.

A 27-20-ról induló második negyedet egyértelmûen a magyar válogatott uralta, Weninger duplája után 32-22-nél már a 10 pontot is elérte a differencia. A svédek 6 perc alatt mindössze egy duplát szereztek, így a félidõ végjátékára 41-22-re léptünk el. Ekkor egy kicsit megnyugodott a magyar csapat, kellett egy idõt kérni, de a szünetben a 46-32-es állás, így is több volt, mint bíztató.

A harmadik szakasz eleje döntõnek bizonyult, miután állandósult a 16-18 pont a két együttes között. Egy kicsit visszaesett a játék színvonala, számtalan pontatlan dobás érkezett mindkét oldalról, de a nagy elõny tudatában ez bõven belefért. 30 perc után 60-38 állt az eredményjelzõn. A negyedik szakaszban már csak a különbség volt kérdéses, a magyar válogatott legnagyobb elõnye a 29 pontot is elérte, a mérkõzés végeredménye pedig 74-46 lett.

A magyar válogatott legeredményesebbje a 16 pontos Weninger Virág volt. A csapat mindenben felülmúlta a svédeket, a mieink 41.2%-al dobtak mezõnybõl, miközben a vendégek 24.3%-al. Az 50%-os triplamutató külön is kiemelést érdemel. A lepattanókért folytatott csatát is megnyerte a magyar válogatott és több gólpasszt osztott ki. Egyedül eladott labdák számában volt rosszabb a mutatónk, mint az északi riválisunknak. A folytatás pénteken 20 óra 30 perctõl Törökország ellen.

Ami a nem magyar érdekeltségû találkozókat illeti. Egy mérkõzés kivételével a papírforma szerint zajlottak a küzdelmek. A meglepetést az olaszok okozták, akik 67-48-ra legyõzték a címvédõ Spanyolországot. A két csapat három negyeden át fej-fej mellett haladt, majd az utolsó 10 percet 28-12-re hozták az olaszok.