Gyõzelemmel kezdett az U20-as válogatott

:

:

Megkezdte felkészülési mérkõzései sorát a magyar U20-as válogatott. Szombaton este Oroszország volt az ellenfél az MKOSZ székesfehérvári edzõközpontjában, a magyar csapat 85-68-os sikert ünnepelhetett.

Az oroszok kezdték jobban a mérkõzést, 13-4-es elõnyre tettek szert az elsõ percekben. Ezt követõen azonban a játékrész hajrájában a magyar válogatott felzárkózott és Aho Nina büntetõivel 17-17-nél egyenlített. A második negyedben lendületben maradt csapatunk, 9-0-val kezdve a játékrészt 26-17-re lépett el. Ezt követõen 10 pont környékén állt be a különbség. Több volt a jó egyéni teljesítmény a mieinknél, Kuttor Enikõ például 11 pontig jutott az elsõ 20 percben és ami minden korosztályban kulcsfontosságú az oroszok ellen, hogy a lepattanócsatában is tartották a lépést a magyar lányok. A félidõben 39-28 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed a felkészülési találkozókra jellemzõ hullámzást hozta. Az oroszok elõbb 44-41-re fordítottak, majd a rendkívül pontgazdag játékrészben hat perc alatt egy 22-5-ös etapot repesztett Cziczás László együttese. A záró szakasznak 66-49-rõl vágtak neki a csapatok. Ez a periódus már kiegyenlítettebb játékot hozott. A magyar válogatottban mindenki pályára került, 7 és 23 perc között osztotta el a perceket a szakmai stáb. A magyar csapatból négyen is kétszámjegyû pontot értek el. A 15 pontos Aho Nina lett a legeredményesebb.

A két válogatott vasárnap 17 órától ismét összeméri az erejét az MKOSZ székesfehérvári edzõközpontjában.

Magyarország U20 – Oroszország U20 85-68 (17-17, 22-11, 27-21, 19-19)