Hirdetés
Archivum

Gyõzelemmel kezdett Szolnokon az U18-as 3×3-as válogatott



:

:

Hirdetés

Szombaton a délutáni órákban megkezdõdött Szolnokon a debreceni U18-as 3×3-as Európa-bajnokság selejtezõtornája. A magyar válogatott az elsõ mérkõzésén 9-6-ra gyõzte le Szlovéniát.

A Radócz Fanni, Madár Kata, Hizsnyik Dóra, Munkácsi Enikõ összeállítású magyar csapat jól kezdte a mérkõzést. Radócz találatával szereztek vezetést a mieink. Ezt követõen kétszer is egyenlíteni tudtak a szlovénok, de elõbb Hizsnyik, majd Madár gondoskodott arról, hogy ismét elõnybe kerüljön válogatottunk. 3-3-nál befagyott az eredményjelzõ, majd büntetõkkel ismét a magyar lányok ragadták magukhoz a kezdeményezést.

Hizsnyiket kétszer szabálytalanul tudták megállítani, büntetõi pedig pontosnak bizonyultak. Ezt követõen egy szép támadásból is betalált, így 6-3-ra vezettünk a mérkõzés feléhez közeledve. A folytatásban a mieink részérõl még egy kihagyott büntetõ is belefért. A második játékmegszakításig Radócz és Hizsnyik találataival 8-4-re növeltük az elõnyt.

Az utolsó percekbe érkezve is tartotta a különbséget válogatottunk. Támadásban ugyan több lehetõség kimaradt, de jól védekeztek a mieink. A szlovénok 8-6-ig tudtak felzárkózni. A végeredményt 5 másodperccel a mérkõzés vége elõtt Munkácsi alakította ki.

A magyar válogatott legközelebb 20 óra 40 perctõl Szlovákia ellen lép pályára.

Eredmény
Magyarország – Szlovénia 9-6

Hirdetés