Gyõzelemmel kezdte szereplését a magyar válogatott a Balkán Kupán

:

:

Szerdán megkezdõdött Kolozsváron a 2018-as Balkán Kupa. A magyar U16-os válogatott az elsõ mérkõzésén 58-52-re múlta felül Bulgáriát.

Fotó: Tóth Ákos

A torna nyitómeccsét egy bolgár egy találat vezette fel, de ezt követõen válogatottunk 6-2-re fordított. Az elsõ negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 10 perc után 11-8-nál a mieinknél volt az elõny. A második szakaszt riválisunk 6-0-val kezdte és az ekkor megszerzett pár pontos vezetését szinte végig õrizte. A félidõ hajrájában azonban 24-23-ra felzárkózott a magyar csapat.

A harmadik negyedet két nagy futás határozta meg. Elõbb a magyar lányoktól láthattunk 27-25-ös bolgár vezetés után egy 9-2-es sorozatot, amivel 34-29-re fordítottunk. Erre azonban riválisunk 10-0-val válaszolt és 39-34-nél ismét elõrébb jártak. A nagy iramú fordulatos találkozón Bulgária ötpontos elõnye a harmadik etap végéig meg is maradt.

A záró szakasznak 44-39-rõl vágtak neki a felek. A nagyot küzdõ és végig jól koncentráló magyar csapat a negyedik negyedben egyértelmûen frissebbnek bizonyult. Végül 46-43 után egy 10-0-s szériával ragadta magához a kezdeményezést válogatottunk. Innentõl végig kézben tartották a mieink a meccset és megérdemelt gyõzelmet arattak.

A 58-52-es siker alkalmával a 19 pontos Pfeiffer Virág lett a legeredményesebb, míg Kun Rita 10 pontot és 10 lepattanót ért el. A magyar válogatott csütörtökön 19 órától Macedónia ellen folytatja szereplését.

Magyarország – Bulgária 58-52 (11-8, 12-16, 16-20, 19-8)