Győzelemmel kezdte szereplését a magyar válogatott az EYOF-on

Magyarország - Szlovákia 66-57 (20-20, 18-11, 18-18, 10-8)

Besztercebánya, Szlovákia
Van Looy, Anttonen, Moskovic (Smid)

Magyarország: Tózer-Nemes 10/3, Drahos 10/3, Völgyi 5/3, Szücs 8, Czirkos 12. Csere: Sinka-Pálinkás 7/3, Subotic 6, Gréts, Halmágyi 8, Kendelényi, Hőgye, Vasi.

Szlovákia: Da Cruz 6, T. Mandelikova 12/3, Chovanikova 9/3, Stefancova 13. Csere: Duratna 1, Michalickova 5/3, Sooky 5/3, Kanuchova 3, Pelanova, Kanuchova 3.

Elrajtolt a 2022-es besztercebányai EYOF leány kosárlabda tornája. A magyar válogatott az első mérkőzésén 66-57-re legyőzte Szlovákiát.

A hazaiak kerültek előnybe a mérkőzés elején. Egészen pontosan 6-0-val kezdett Szlovákia. Halmágyi Kitti szerezte az első pontokat, majd Szücs Gréta is betalált. A legnagyobb különbséget 12-4-nél jegyezhettük fel. Hullámzó játék jellemezte az első szakaszt, mely során 16-12-nél megfelezte hátrányát válogatottunk, majd 20-12-re ismét elléptek a szlovákok. Innen azonban 8-0-val zárta az első negyedet Debreceni Eszter együttese. Völgyi Lili triplájával ért véget a játékrész, amivel 20-20-nál egyenlítettünk. A második negyed elején is lendületben maradt a magyar csapat. 25-20-nál már 13-0-s futást jegyezhettünk fel.

A hazai kosárcsendet két büntető törte meg, de erre újabb hat ponttal feleltek a mieink. Kiválóan megoszlottak a terhek. Az első 20 percben hét pontszerzője volt a magyar együttesnek, miközben a lepattanókban 28-19-re vezettek a mieink. A különbség 36-25-nél a 10 pontot is átlépte. A félidő hajrájában szépített Szlovákia, de a nagyszünet így is igen kedvező állásról, 38-31-ről érkezett el. Ekkor a legeredményesebb a 7 pontos Drahos Leila volt. A harmadik szakaszt Halmágyi Kitti találata vezette fel, de erre válaszul nyolc szlovák pont érkezett, amivel 40-39-nél újra teljesen nyílt lett a találkozó. Szücs Gréta és Völgyi Lili találatai törték meg a kosárcsendet, majd jött Tózer-Nemes Boglárka négy pontja. Ennek köszönhetően 48-39-nél visszaállt a nagyobb különbség. Czirkos Panka duplája révén pedig a 10 pontot is átlépte a differencia.

A harmadik negyed hajrájában faragott a hátrányából Szlovákia, de Sinka-Pálinkás Szofi triplájával végül 56-46-ról vágtak neki a magyar lányok az utolsó 10 percnek. Folytatódott a fordulatos küzdelem. Előbb 56-51-re szépített Szlovákia, majd innen Czirkos Panka négy pontjával újra megugrottak a mieink. A záró etap feléhez érkezve 60-56-ra ismét felzárkózott a hazai együttes. Itt közel három percre befagyott az eredményjelző. Óriási kérdés volt, hogy melyik fél tud elmozdulni. Ez végül a magyar csapat lett. Czirkos Panka négy pontja alakította 64-56-ra az állást. Ekkor 1 perc 41 másodperc volt hátra. Az utolsó perchez közeledve ismét Czirkos Panka talált be. 66-56 után már nem lehetett kérdés a győztes kiléte. Fordulatos küzdelemben, nagy csatában 66-57-re megnyerte a magyar csapat az első mérkőzését a 2022-es EYOF-on.