Győzelemmel kezdtek a csehek

:

:

Fotó: Basket.fi

Szerdán este Prágában Csehország – Finnország felkészülési mérkőzést rendeztek. A csehek 84-72-es sikert arattak.

Magyar szemmel is érdekes ez a párosítás, hiszen a finnekkel egy csoportban vagyunk a 2025-ös Európa-bajnokság selejtezőjében, míg a csehek augusztusban Székesfehérváron lépnek pályára ebben a nyári időszakban.

A szerdai találkozót a finnek kezdték jobban, két és fél perc alatt 9-2-re léptek el. Az első negyed végére azonban 24-20-ra fordítottak a csehek és onnantól végig vezettek. A félidőben 47-39, a harmadik negyed végén 66-54 állt az eredményjelzőn. A legnagyobb differencia 17 egység volt.

A csehek 84-72-es sikere alkalmával Julia Reisingerová 22, Julie Pospíšilová 20 pontot ért el. A finneknél Sara Bejedi 18, Awak Kuier 15 egységig jutott.

Fotó: CBF.cz