Gyõzelemmel kezdtek az esélyesek

:

:

Szerdán a Sopron hazai mérkõzése mellett hat találkozót rendeztek a nõi kosárlabda Euroligában. Az alábbiakban az elsõ játéknap nemzetközi összefoglalója következik.

Az A-csoportban a végsõ gyõzelemre is esélyes Jekatyerinburg a spanyol szakember Javier Fort által felkészített Gdynia otthonában lépett pályára. Felemás mérkõzés volt, a szünetben 43-22-re vezettek az oroszok. A harmadik etapot azonban 9 ponttal hozták a lengyelek és innentõl kezdve újra minden nyílttá vált. A negyedik szakaszban 7 pontra felzárkóztak a hazaiak, de fordítani már nem tudtak. A vége 68-57 lett. A Jekatyerinburg legjobbjai a 14-14 pontig jutó trió Nolan, Jekabsone és Gruda voltak.

„Nem lehettünk biztosak a gyõzelemben. Az elsõ félidõben jók voltunk, de a második félidõre a Lotos védekezése keményebbé vált és a harmadik negyedet el is vesztettük. A Lotos a mérkõzés végéhez közeledve egyre jobban és jobban játszott. Nem volt könnyû este, még idõre van szükségünk, amíg összeáll a játékunk.” – fogalmazott Algirdas Paulauskas, a Jekatyerinburg edzõje.

A csoport másik meccsén a Bourges a szenzációs napot kifogó Celine Dumerc (15 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) vezetésével 63-51 arányban verte az USK Praha alakulatát. A francia bajnok rögtön a mérkõzés elején kezébe vette az irányítást és esélyt sem hagyott ellenfelének. Hiába Milton-Jones dupla-duplája (20 pont, 10 lepattanó), a Prága elbukta elsõ idei Euroliga mérkõzését.

Lotos Gdynia - UMMC Jekatyerinburg 57-68 (8-21, 14-22, 21-12, 14-13)
Bourges Basket - ZVVZ USK Praha 63-51 (24-12, 14-14, 12-10, 13-15)

8. UNI SEAT GYÕR	        0	0/0	0/0	0

A B-csoportban egy mérkõzést rendeztek, melyen a Sopron kiütötte a Tarbes alakulatát.

UNIQA Euroleasing Sopron – Tarbes GB 77-58 (17-8, 25-14, 16-12, 19-24)

7. CCC POLKOWICE               	0	0/0	0/0	0

A C-csoportban a teljes fordulót szerdán bonyolították le. A nap rangadóján a Szpartak Moszkva váratlanul megizzadt a megfiatalított Brno otthonában. A félidõben az orosz sztárcsapat mindössze 38-34-re vezetett és csak a harmadik negyed végére tudtak ellépni Pokey Chatman tanítványai. A vége 87-70 lett. A gyõztes csapat legjobbja a 18 pontot és 8 lepattanót szerzõ Sonja Petrovic volt.

Jan Bobrovsky csalódottan értékelt a lefújás után. „Pontokat tekintve nem reális a különbség a mai estén. A Szpartak Moszkva egy nagyon jó csapat, kiváló játékosok alkotják a keretüket, de a mai napon a sztárjaik nem villogtak. Rosszul védekeztünk és ezzel tálcán kínáltuk a gyõzelmet az ellenfelünknek. Szezon elõtt is mondtam, hogy tapasztalatlanok vagyunk és ezzel nincs semmi baj, de az elfogadhatatlan, hogy nem küzdöttük végig a mérkõzést.” – mondta Bobrovsky.

A csoport magyar érdekeltségû rangadóján a Wisla Krakow 52-45-re verte a Kassát. A lengyel sztárcsapatban betegség miatt nem léphetett pályára Ewelina Kobryn, így nagyobb szerep hárult Milka Bjelicára és Ujhelyi Petrára. A két center jól helyettesítette a lengyelek klasszisát. Bjelica 10 ponttal és 7 lepattanóval, Ujhelyi 8 ponttal és 4 lepattanóval vette ki a részét a sikerbõl. A kassaiak Natalia Vieru, Danielle McCray és Lucia Kupcikova vezetésével végig 5-8 pont hátrányban tartották magukat, de gyõzelmi esélyeik egy percig nem voltak. A szlovák bajnoknál Németh Bernadett 20 percet töltött a pályán, pontot nem szerzett.

A Montpellier a veterán Edwige Lawson klasszis teljesítményének (22 pont, 6 gólpassz) köszönhetõen verte a Tarantót. A franciák a második negyedben hagyták állva az olasz ellenfelüket és arattak végül magabiztos gyõzelmet. Az olaszoknál Michelle Greco 20 pontja kevés volt ahhoz, hogy megszorongassák a riválisukat.

A csoport negyedik mérkõzésén folytatódott a júniusi EB óta tartó horvát csoda. A Gospic kisebb meglepetésre 74-69-re diadalmaskodott Madridban a Rivas Ecopolis otthonában. A spanyolok sokáig elõnyben voltak, de az elnyûhetetlen Sandra Mandir duplájával 4 és fél perccel a lefújás elõtt 60-60-nál egyenlítettek a horvátok. A végjátékban Jurcevic és Vrsaljko is betalált a Gospicnál, miközben az amerikai McBride hibátlanul büntetõzött. A spanyolok sokat hibáztak és Laura Nicholls dupla-duplája (14 pont, 13 lepattanó) ellenére nem érdemeltek gyõzelmet.

Frisco Brno - Szpartak Moszkva Vidnoje 70-87 (14-19, 20-19, 17-27, 19-22)
Wisla Can-Pack Krakow - Good Angels Kosice 52-45 (16-15,13-8,10-9,13-13)
BLMA - CB Taranto 82-65 (21-21, 28-14, 20-15, 13-15)
Rivas Ecopolis - Gospic CO 69-74 (23-15, 14-17, 16-20, 16-22)