Győzelemmel mutatkozott be az olimpiára készülő szerb válogatott

:

:

Fotó: KSS

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a párizsi olimpiára hangoló szerb válogatott. Zártkapus találkozón Zlatiborban Törökországot fogadták és győzték le 79-72 arányban.

A sokáig rendkívül pontgazdag játékot hozó hullámzó találkozón 10 perc után 31-20-ra, a félidőben 56-37-re vezettek a szerbek. A kiegyenlítettebb harmadik negyed hajrájában kezdte lefaragni hátrányát a török gárda. A 14-5-ös záró szakaszban pedig felforgatott keretű és szerkezetű riválisuk ellen érdemben kozmetikáztak is az eredményen a vendégek.

A szerbek legeredményesebbje a 15 pontos Dragana Stankovic volt. Mellette Maša Janković 12, Marta Mitrović 10 egységig jutott. A mérkőzésen Nadija Smailbegović, az NKA Universitas Pécs játékosa is pályára lépett.