:
:
Lejátszotta elsõ felkészülési mérkõzését az udine-i U19-es Világbajnokságra és a soproni U18-as Európa-bajnokságra készülõ magyar válogatott. Balogh Judit együttese Franciaországot 61-55-re legyõzte.
Ahogy azt a rövid beharangozónkban kiemeltük, a két csapat péntektõl vasárnapig három mérkõzést vív az MKOSZ székesfehérvári edzõközpontjában. A pénteki találkozó elsõ negyedében fej-fej mellett haladtak a felek. Végül 10 perc után 12-12 állt az eredményjelzõn. A második szakaszt 11-4-es sorozattal indította a magyar csapat. Ebben a periódusban a mieink akarata érvényesült. A félidõ utolsó 5 percében nem született francia mezõnykosár. A félidõben már 35-17-re vezetett válogatottunk.
A harmadik negyed elején a 20 pontot is elérte a differencia. Kiváló dobóformát mutatott a magyar válogatott. Ebben a periódusban 50% felett alakult végig a mezõnymutató. 18-14-re ezt a 10 percet is megnyerte a magyar együttes és így a záró szakasznak 53-31-rõl vágtak neki a mieink. Az utolsó negyedben négy francia tripla is utat talált a gyûrûbe. A vendégek nagy hajrával látótávolságba értek, de végül 61-55-ös magyar siker született.
A magyar csapatban a szakmai stáb minden nevezett játékosnak lehetõséget adott. A játéklehetõséget 9 és 22 perc között osztották el. Minden játékos neve mellé került pont, a legeredményesebb a 14 egységig jutó Czukor Dalma lett, mellette Mérész Beatrix 13, Lelik Réka 10 ponttal zárt. A két csapat szombaton 19 órától ismét összeméri az erejét.
Eredmény
Magyarország U18 – Franciaország U18 61-55 (12-12, 23-5, 18-14, 8-24)
Statisztika

