Gyõzelemmel mutatkozott be Vajda Anna az új csapatában

:

:

Vajda Anna remek teljesítménnyel, 14 szerzett ponttal mutatkozott be az USK Praha színeiben. A cseh fõváros legjobb csapata 47 pontos gyõzelmet aratott a Hradec Králové otthonában.

Az USK Praha szerdán a 10 csapatos Cseh Bajnokság 8. helyén álló alakulatának otthonában lépett pályára. A Hradec Králové elleni papírforma találkozó érdekességét a prágai szurkolók számára is Vajda Anna bemutatkozása adta.

Az összecsapás viszonylag hamar eldõlt. Az elsõ negyedben 14-14-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd az etap végére 23-29-re elhúzott az EuroLigás együttes. A második negyedet egy 12-0-s rohammal kezdték Lubor Blazek tanítványai, amivel a mérkõzés sorsa el is dõlt. 23-41 után egy kicsit megtorpantak a vendégek, így a szünetre 11 pontra, 42-53-ra zárkóztak fel a hazaiak.

Amíg az elsõ félidõben viszonylag tudta tartani a lépést a Hradec Králové, addig a második félidõben erre már nem volt erejük a más célokért küzdõ hazaiaknak. A harmadik negyed után 55-80 állt az eredményjelzõn és ekkor már végképp kijött a különbség a két hölgykoszorú között, így nem meglepetés a 61-108-as végeredmény.

Vajda Anna 21 percet töltött a pályán, ez idõ alatt 14 pont került a neve mellé. A Prága bemutatkozó légiósa 9-bõl 7 duplát bedobott, egy triplakísérlete azonban nem talált utat a gyûrûbe. Vajda emellett 6 büntetõt is kihagyott. Lubor Blazek együttesének legjobbja DeLisha Milton-Jones volt, aki 26 pontot szerzett méghozzá úgy, hogy 15 dobáskísérletébõl 13 sikeresnek bizonyult.

Sokol Hradec Králové – ZVVZ USK Praha 61-108 (23:29, 19:24, 13:27, 6:28)