:
:
A PINKK Pécsi 424 együttese sem zárja nyeretlenül a csoportkört az Európa Kupa idei kiírásának magyar résztvevõi közül, miután az E-csoport utolsó mérkõzésén a pécsiek 64-56-ra legyõzték a Nantes Reze-t.
A PINKK már biztos búcsúzóként, míg a Nantes biztos továbbjutóként várta a találkozót. A mérkõzésnek a franciák szempontjából volt valamivel nagyobb tétje, hiszen nekik egy gyõzelem kedvezõbb kiemelést jelentett volna. A PINKK hiányos kerettel készült a találkozóra, Chantelle Handy, Jelena Vucetic és Nagy Dorottya játékára sem számíthatott Sandro Orlando. Ennek ellenére jól kezdett a magyar csapat, kevesebb, mint 3 perc telt el, amikor már 7-2 állt az eredményjelzõn. A francia gárda az elsõ meccsel ellentétben nem tudott villámrajtot venni, az elsõ öt triplakísérletüket elhibázták. Amikor azonban beestek a távoli dobásaik, rögtön szorossá vált a mérkõzés. Egy negyed után végül 19-19 állt az eredményjelzõn. Már az elsõ szakasz alapján is megállapíthattuk, hogy nem véletlenül áll csak a francia bajnokság 9. helyén ez a Nantes, melyben Aija Putnina személyében egy régi ismerõst is köszönthettek a PINKK hívei.
A második szakaszban a gallok akarata érvényesült, a játékrész közepén már 32-24-re vezettek. Óriási különbség mutatkozott a lepattanókban, a félidõben 24-16-os elõnyben voltak a vendégek. Ehhez jött nyolc eladott labda és így az egészen elfogadható dobóteljesítmény ellenére 37-30-as hátrányban volt a félidõben a PINKK. A harmadik etapban a franciák 45-36-nál a meccs legnagyobb különbségét alakították ki. A fordulatot Mojzes, majd Drammeh triplája hozta. A PINKK hét kihagyott büntetõje ellenére 47-45-re felzárkózott az etap végére. A záró szakaszban – diplomatikusan fogalmazva – a játék küzdõ szelleme dominált, de ebben jobb volt ezen az estén a PINKK. A magyar csapat 49-47-nél vette vissza a vezetést, majd két szerzett labdából 55-50-re sikerült ellépni. Az utolsó négy percben mindkét csapat kapkodott, a franciák még kétszer is felkapaszkodtak 1 pontra, de nem volt egy vezérük, aki fordítást hozott volna nekik. Ellenben a PINKK-nél Tunstull és Drammeh keze nem remegett meg a kulcspillanatokban és az ezúttal több lehetõséget kapó magyar játékosok is jó játékkal hálálták meg a bizalmat. Így megszületett az elsõ PINKK-siker idén az Európa Kupában.
Eredmény
PINKK Pécsi 424 – Nantes Reze 64-56 (19-19, 11-18, 15-10, 19-9)
Statisztika
Az E-csoport végeredménye
1. UMANA REYER VENEZIA 6 4/2 418/375 10 pont 2. NANTES REZE 6 4/2 440/407 10 3. TSV 1880 WASSERBURG 6 3/3 427/422 9 4. PINKK PÉCSI 424 6 1/5 341/422 7