Gyõztes bemutatkozás Izrael ellen

:

:

Vasárnap felkészülési mérkõzést játszott a magyar válogatott Izrael ellen. A két csapat között az elsõ félidõben 27 pontos differencia alakult ki és végül Székely Norbert együttese 70-55-ös gyõzelmet aratott. A magyar válogatott legeredményesebbje a 12 pontos Licskai Zsófia volt.

Székely Norbert 15 fõs kerettel számolt az Izrael elleni felkészülési mérkõzés elõtt. Az összecsapás Fuisz Viktória találatával indult. Az elsõ negyed végén 13-11 után egy 8-1-es szériával 21-12-re lépett el a magyar együttes. A második szakasz elején Pap Regina szerzett egymás után két duplát, amivel elõször lépte át a 10 egységet a differencia.

A vendégek sokáig csak egyetlen triplát szereztek a második 10 percben, miközben a mieink elsõsorban Licskai pontjaival fokozatosan növelték a különbséget. Licskai a félidõben már 10 egységnél járt és ekkor 46-19-es elõnyben volt a magyar válogatott.

A harmadik negyed elején 7-0-val kezdtek a vendégek, de a differencia így is végig 20 pont felett alakult. Az 59-31-rõl induló negyedik szakaszban Székely Norbert sokat cserélt, miközben a távolról bátran vállalkozó izraeli válogatottnak öt triplája is behullott. Ezzel a mérkõzés végére 70-55-re felzárkóztak a vendégek.

A két csapat hétfõn 11 órától ismét megmérkõzik.

Magyarország U20 – Izrael U20 70-55 (21-12, 25-7, 13-12, 11-24)