Harmadik gyõzelmét ünnepelhette a magyar válogatott

:

:

Egy pontszegény mérkõzésen a magyar válogatott 41-38-ra gyõzte le Bulgáriát a csehországi Klatovy városában zajló B-divíziós U20-as Európa-bajnokság hétfõi játéknapján. Farkas Sándor együttese ezzel komoly lépést tett a feljutás felé, de természetesen még nagyon sok van hátra a tornából.

Bulgária – Magyarország 38-41 (10-12, 12-5, 6-12, 10-12)

Legjobb dobók:

BUL: G. Kostova 12, I. Kostova 9, Peychinova 4
HUN: Mansaré 10, Licskai 8, Fuisz 7

Hétfõn az U20-as B-divíziós EB-n az a bolgár válogatott volt a magyar csapat ellenfele, amely eddig minden mérkõzését elveszítette a tornán. Mansaré révén rögtön az elsõ támadásból pontot szereztünk, de ezután egy közel 3 perces kosárcsend következett. Szerencsére ez idõ alatt a bolgárok is mindössze három büntetõt értékesítettek. 3-2 után aztán ellépett 7-3-ra a magyar válogatott és ebbõl az elõnybõl az elsõ etap végére is maradt két egység.

A 12-10-rõl induló második szakasz elején kicsit beragadtunk. Négy percet kellett várni az elsõ magyar találatra. A bolgárok ezt a megingást kihasználva egy 8-0-s futással 18-12-es elõnyre tettek szert. A rossz sorozatot Velkey törte meg egy triplával, majd a következõ támadásból Licskai is betalált. Ebben a szakaszban mindössze ezt az 5 pontot könyvelhettük el. Szerencsére a bolgárokban nem volt annyi ezen a délutánon, hogy ebbõl nagy elõnyt építsenek fel. A szünetben 22-17 állt az eredményjelzõn.

A harmadik szakasz bolgár duplával indult, így 24-17-nél a 7 egységet is elérte a differencia. Ez volt a két csapat a teljes mérkõzést nézve a legnagyobb különbség. Ezekben a percekben Fuisz tartotta a lelket a magyar csapatban, aki mezõnybõl és a büntetõvonalról is eredményes volt. 26-20 után egy 7-0-s futással éppen az ebben a negyedben egymaga 7 pontot szerzõ Fuisz duplájával vettük át a vezetést. 30 perc után végül 29-28-as elõnyben voltunk.

A negyedik szakasz nagy hullámvasutat hozott. Mansaré duplájával a játékrész elején tovább növeltünk az elõnyünket, de 33-30 után a 12 pontig jutó Gabriela Kostova vezérletével a görögök 34-33-nál 3 és fél perccel a lefújás elõtt fordítottak. A végjátékban a magyar lányok bizonyultak pontosabbnak, Mansaré kétszer is betalált, de eredményes volt Licskai és Mányoky is. Az utolsó 3 percet 8-4-re nyertünk, ami egy ilyen pontszegény összecsapáson elég volt a gyõzelemhez.

A tornán a hétfõi játéknap után két veretlen csapat maradt, melybõl az egyik a magyar. Folytatás kedden 13 óra 30 perctõl Románia ellen.