Harmadik meccs dönt az USK Praha és a Famila Schio között

Famila Schio - USK Praha 69-56 (18-13, 19-12, 11-14, 21-17)

Tomic, Praksch, Stan (Štrok)

Famila Schio: Mestdagh 8/6, Sottana 12/6, Gruda 16, Keys 10, Laksa 7/3. Csere: De Shields 7/3, Gaye 2, Verona 5/3, Vrippa, Andre 2.

USK Praha: Oblak 6, Conde 13/3, Vorackova 4, Thomas 15, Jones 18. Csere: Hanusova, Vyoralova.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-1.

Az USK Praha és a Famila Schio Euroliga negyeddöntő párharcának második mérkőzésén az olasz gárda 69-56-ra legyőzte cseh riválisát és ezzel 1-1-re módosította az állást. A sorsdöntő harmadik mérkőzést pénteken 18 órától rendezik Prágában.

A két csapat első mérkőzésén sokáig vezetett a Schio és végül drámai csatában nyert az USK Praha. Ezúttal esélyt sem hagytak riválisuknak az olaszok. Az első negyedben 9-9 után végig a Schio vezetett. Az első szakasz végén 18-13, a félidőben 37-25 állt az eredményjelzőn. A legnagyobb differencia 16 pont volt a felek között. Az USK Prahának 52-47-nél a negyedik negyedben akadt egy felzárkózása, de fordítási esélyeik nem mutakoztak.

Sandrine Gruda 16 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát ért el. Giorgia Sottana 12 egységig jutott. Az USK Praha legeredményesebbje 18 ponttal és 17 lepattanóval Brionna Jones volt.