Harmadik vereségét is elszenvedte a Minnesota

:

:

Csütörtökön két mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. A címvédõ Minnesota Lynx elszenvedte harmadik vereségét, ezúttal a Los Angeles Sparks bizonyult jobbnak. A San Antonio pedig kiütötte az Indiana Fevert. Összefoglaló.

A Los Angeles Sparks 96-90-re verte a Minnesota Lynx gárdáját. A Sparks a harmadik negyedben hagyta állva a címvédõt, sõt a negyedik szakaszban 7 perccel a lefújás elõtt már 82-63-ra vezettek. Innen a Minnesota egy 15-2-es futással 84-78-ra jött fel az utolsó 2 percbe fordulva. A végjáték a büntetõzésrõl szólt, melybõl a Sparks 10-et értékesített és ez döntõnek bizonyult. A Los Angeles kivételes dobóformát mutatott: Kristi Toliver 29 pontot szerzett, miközben mind a 6 triplakísérlete utat talált a gyûrûbe. Candace Parker pedig 28 egységig jutott.

A nap másik mérkõzésén óriási fordítást bemutatva nyert 88-72-re a San Antonio Silver Stars az Indiana Fever ellen. Az Indiana a második negyedben 18 ponttal is vezetett és a szünetben is 43-28 állt az eredményjelzõn. A második félidõben azonban a 19 pontos Becky Hammon és a 17 pontos Jia Perkins vezérletével 20 perc alatt 60 pontot dobott a San Antonio és ezzel nemcsak fordítottak, de végül ki is ütötték az ellenfelüket.

Indiana Fever – San Antonio Silver Stars 72-88 (23-11, 20-17, 16-29, 13:31)
Los Angeles Sparks – Minnesota Lynx 96-90 (24-21, 25-22, 26-14, 21-33)