Három hazai, két idegenbeli siker szerdán

:

:

A válogatott szünetet követően öt mérkőzéssel folytatódtak szerdán a bajnoki küzdelmek a hazai élvonalban. Rövid összefoglaló.

A címvédő Sopron Basket egy fizikális, küzdelmes mérkőzésen 76-62-re legyőzte a ZTE NKK együttesét. A soproniak a harmadik negyed közepétől tudták elkezdeni növelni az előnyüket. Végül 74-54-nél 20 ponttal is vezetett a címvédő, melynek keretéből Aleksandra Crvendakic még nem tudta vállalni a játékot. Jelena Brooks 23, Határ Bernadett 16 egységig jutott a győztes gárdában, míg a ZTE legeredményesebbje Keyona Hayes lett 18 ponttal.

Az NKE-FCSM Csata kiemelkedő negyedik negyedre építve 79-70-re verte a PEAC-Pécset. A két csapat között három negyeden át nem alakult ki nagy különbség, sőt inkább a pécsiek jártak előrébb. A harmadik és a negyedik szakasz fordulóján 10-0-s szériával ragadta magához az irányítást a Csata, mely végül 61-61 után szakította le riválisát. Zala Friskovec 22, Emma Cannon 19, Lelik Réka 18 ponttal zárt. Pécsi oldalon Cierra Bravard jutott 19 egységig.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 88-68-as sikert aratott a TFSE-MTK otthonában. A második negyed közepétől a harmadik etap elejéig 27-26 után 22-3-as sorozattal 49-29-re lépett el a KSC. Ekkor kialakult a döntő különbség a felek között. A TFSE a záró szakaszban rövid időre még megfelezte a hátrányát, de a szekszárdi siker nem forgott veszélyben. Marie Ruzickova 24, Ivana Dojkic 19 pontot ért el a győztes csapatban. A TFSE-nél Alisia Jenkins zárt 27 ponttal.

Az ELTE-BEAC Újbuda egy nagy téttel bíró mérkőzésen 70-68-ra legyőzte az UNI-Győr – MÉLY-ÚT gárdáját. A BEAC a második negyed közepén 10-0-s futással ragadta magához a vezetést. Még a harmadik negyed hajrájában is 61-51-re ment Balogh Judit együttese. A záró szakaszban 65-64-re fordított a Győr, majd innen 70-65-nél újra a BEAC-nál volt az előny. Az utolsó öt percben mindössze egy tripla esett, ezt a győri Papp Klaudia szerezte. A győztes csapat legeredményesebbje Abigail Fogg lett 22 ponttal, míg a vendégeknél Varga Zsófia jutott 13 egységig.

A Vasas Akadémia 89-81-es sikert aratott a PINKK Pécsi 424 csarnokában. A PINKK a félidőt 8-1-es sorozattal zárta, amivel 41-33-ra lépett el. A harmadik negyedben pedig 54-38-ra is vezetett. Innen a játékrész végére 60-57-re felzárkózott a Vasas, majd a negyedik negyed elején fordított is. A hajrában pedig pontos megoldásokkal behúzta a sikert. Brianna Fraser 38 ponttal vezette győzelemre a csapatát. A PINKK-nél Emma Stach 24 egységig jutott.

Sopron Basket – ZTE NKK 76-62 (21-17, 19-15, 17-11, 19-19)

Sopron Basket: Jelena Brooks 23, Határ Bernadett 16, Fegyverneky Zsófia 11, Briann January 11/3.

ZTE NKK: Keyona Hayes 18, Andela Djelic 18/6, Horti Dóra, Kirby Burkholder 8/3.