Három hely elkelt a Hepp Kupa négyes döntőjében

:

:

A napokban három negyeddöntőt is lejátszottak a Hepp Kupában.

Az MTK-TFSE 67-65-re győzte le a Törekvés SE gárdáját. Fej-fej haladtak a csapatok. A mérkőzés végén Szeitl Vanessza triplájával nyerte meg 67-65-re a találkozót az MTK-TFSE. Az együttesből Munkácsi Enikő 15, Király Andrea 10 pontot szerzett.

A Csata DSE 84-36-ra múlta felül a DEAC gárdáját. A Csata végig kézben tartotta az irányítást, a 22-10-es első negyed után a félidőben 46-19-re vezetett a házigazda. A folytatásban is hasonló ütemben nőtt a differencia a felek között. A győztes gárda legeredményesebbje a 17 pontos Gyöngyösi Janka lett, míg Rakita Lili 13 ponttal zárt.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd II. 93-77-re verte a Baját. Az első negyed végén még 5 egységgel járt előrébb a Baja. A két középső negyedet azonban 20 ponttal nyerte a Szekszárd, amivel megalapozta sikerét. Gereben Lívia kiemelkedő teljesítménnyel vezette győzelemre a Szekszárdot, 26 pont, 18 lepattanó és 8 gólpassz került a statisztikai lapjára.

Egyetlen nyitott párharc maradt, az UNI-Győr Szoese és a Piros csoportot veretlenül vezető BKG PRIMA Akadémia csatáját január 7-én rendezik.

Atomerőmű KSC Szekszárd II. – Bajai Női Kosárlabda Klub 93-77 (20-25, 24-16, 27-15, 22-21)
Törekvés – MTK-TFSE 65-67 (26-20, 16-9, 13-25, 10-13)
Csata Diáksport Egyesület – DEAC 84-36 (22-10, 24-9, 18-9, 20-8)