Három hely elkelt a legjobb négy között Spanyolországban

:

:

A hétvégén három negyeddöntő párharc lezárult Spanyolországban.

Raksányi Krisztináék szerepléséről, így a Spar Girona magabiztos továbbjutásáról nagy terjedelemben hírt adtunk, illetve beszámoltunk arról is, hogy a Valencia és az Ensino Lugo párharcában a második meccset nem tudták megrendezni az Ensino Lugo Covid érintettsége okán.

A Perfumerías Avenida Salamanca a SPAR Gran Canariát 95-62-re legyőzte és ezzel 175-123-as összesítéssel jutott a legjobb négy közé. A 27-20-as első negyed után a félidőre 19 pontos előnyt épített fel Roberto Iniguez együttese. A legeredményesebbjük a 18 egységig jutó Nikolina Milic lett.

Fotó: FEB

A Lointek Gernika nagy csatában 74-64-re verte a Movistar Estudiantes-t és ezzel 116-111-es összesítéssel lépett tovább. Az első meccset hazai pályán öt ponttal a Movistar Estudiantes nyerte. A második találkozón sokáig nem alakult ki nagy különbség. A harmadik negyedben 10-0-s futással 55-44-re ellépett a Gernika. Az Estudiantes még felzárkózott egy pontra, de 60-59 után a hajrában kialakította azt a különbséget a Gernika, amivel biztosította helyét az elődöntőben. A legeredményesebba. 18 pontos Nadia Gomes lett.

Perfumerías Avenida Salamanca – SPAR Gran Canaria 95-62
Továbbjutott a Perfumerías Avenida Salamanca 175-123-as összesítéssel.

Spar Girona – Ciudad de La Laguna Tenerife 74-67
Továbbjutott a Spar Girona 153-112-es összesítéssel.

Lointek Gernika – Movistar Estudiantes 74-64