Három hely gazdára talált a 2018-as EL F4 mezõnyét illetõen

:

:

Szerdán az esti órákban került sor az Euroliga negyeddöntõk második meccseire. Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharcok közül három lezárult. Szerencsére azonban a legfontosabb párharcban egyenlítésre került sor, miután a Sopron Basket nyerni tudott a Fenerbahce otthonában.

A négy szerdai negyeddöntõ mérkõzést tekintve kettõ kifejezetten szorosan alakult. A Sopron kiváló teljesítménnyel egy fordulatos meccsen tudta kivívni a sorsdöntõ haramdik találkozó jogát. Az utolsó 12 percben elõbb a Sopron mutatott be egy 10-0-s sorozatot, amivel 65-58-ra lépett el, erre a törökök válaszoltak egy 12-0-val. A végjátékban azonban Roberto Iniguez együttese pontosabb és higgadtabb tudott lenni, amivel sokáig emlékezetes gyõzelmet aratott.

Hasonló izgalmak voltak Schio-ban. A Famila Schio tudása maximumát nyújtva rendkívül szervezett játékkal 34 percen ét kiegyenlített meccset vívott a címvédõ és idén is veretlenül menetelõ Dinamo Kurszkkal. Végül 50-50 után egy 14-2-es sorozat döntötte el a mérkõzést. Az USK Praha igyekezett javítani gyenge jekatyerinburgi produkciója után. Ez sikerült is, gyakorlatilag a harmadik negyed közepéig tartották a lépést. Ezt követõen növelte elõnyét a Jekatyerinburg. Itt is a negyedik negyed 14-2-es futása döntött.

A YDÜ gárdájának nem volt annyira nehéz dolga a második meccsen, mint a két orosz sztárcsapatnak. A Bourges ugyanis nem tudta megismételni a múlt heti teljesítményét. Ennek megfelelõen a török gárda már az elsõ negyedben 20 pontos elõnyt alakított ki és ezt végig stabilan õrizte.

(A linkekre kattintva elérhetõek a beszámolóink és a statisztikai lapok.)

Fenerbahce – Sopron Basket 72-78 (21-16, 15-20, 22-24, 14-18)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-1.

Famila Schio – Dinamo Kurszk 60-73 (18-14, 19-15, 11-17, 12-27)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Dinamo Kurszk javára.

Bourges Basket – Yakin Dogu Univ. 64-85 (6-24, 18-19, 17-18, 23-24)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Yakin Dogu Universitesi javára.

USK Praha – UMMC Jekatyerinburg 54-73 (20-19,12-19, 8-15, 14-20)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 az UMMC Jekatyerinburg javára.