Hatalmas bravúrt hajtott végre Franciországban a PEAC

:

:

A PEAC 64-49-re verte a szezont remekül kezdõ Villeneuve D’Ascq gárdáját az Európa Kupa 3. fordulójában. A pécsiek az elsõ negyed hajrájában vették át a vezetést és onnantól kezdve végig elõnyben voltak a riválisuk otthonában.

A szezont Franciaországban és az Európa Kupában is kiválóan kezdõ Villeneuve D’Ascq vendége volt a PEAC. A pécsiek nagy hangsúlyt fektettek erre a találkozóra. A hétvégén Nagy-Bujdosó Nóra, Fûrész Dia és LaToya Williams sem utazott el a csapattal Iglóra. A kulcsemberek pihentetése úgy tûnik, hogy bevált. Mind a hárman betaláltak már a mérkõzés elején. Ennek megfelelõen a 6-1-es francia kezdés után gyorsan sikerült is egyenlíteni. 11-11-ig haladtak fej-fej mellett a csapatok, majd a pécsiek egy 7-0-s szériával zárták az elsõ etapot. Ebbõl a futásból Horváth Lilla egy 2+1-es helyzet értékesítésével és Reid egy triplával vette ki a részét.

A második negyed elején Eldebrink talált be távolról, de erre Orozovic válaszolt 5 ponttal. A PEAC tartotta az elsõ 10 perc hajrájában megszerzett elõnyét. 25-21 után az iglói meccshez hasonlóan kiváló dobóformát mutató Reid villogott. A félidõig 13 pontig jutott. 33-23-nál éppen Reid ziccere után érte el a 10 pontot a differencia. A hazaiak pontatlanul játszottak, 14 labdát adtak el az elsõ félidõben és ezt a PEAC könyörtelenül ki tudta használni. A nagyszünetben 34-25 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed elején közel három percig nem találtak be a csapatok. A sok hibával tarkított kezdés után örök igazság, hogy amelyik csapat magához ragadja a kezdeményezést, annak a lendülete kitarthat a lefújásig. A PEAC volt, amelyik elõbb megnyugodott. Nagy-Bujdosó és Fûrész triplájával 42-28-nál 14 pontra nõtt az elõny. Gomis és Meesseman találataival faragtak a hátrányukon a gallok, de a lélektani 10 pont alá nem tudtak bejönni. A harmadik etap végén 47-34-es állást jegyezhettünk fel.

A negyedik negyed elején ismét sokat kellett várni az elsõ sikeres kísérletre, de ekkor már a PEAC-nak az is kedvezett, hogy ment az idõ és nem csökkent a különbség. Sokat vállalkoztak a hazaiak, de a lehetõségeik rendre kimaradtak. Az eladott labdák számán pedig nem tudtak csökkenteni, végül 29-nél álltak meg. Eközben 60-40-nél már 20 ponttal vezettek a pécsiek. Minden elõzetes várakozást felülmúlt ez az este. A PEAC egy olyan eredményt ért el az Európa Kupában, melyre a sorozatot követõ európai közvélemény is felkapja a fejét. A sikerbõl Maurita Reid 17, LaToya Williams 16 ponttal vette ki a részét.

VIDEÓ: A pécsi lányok ünneplése

Villeneuve D’Ascq – PEAC-Pécs 49-64 (13-18, 12-16, 9-13, 15-17)