DVTK HUN-Therm - CBK Mersin 77-78 (22-25, 19-15, 15-20, 21-18)

Nemanja Ninkovic (Szerbia), Jelena Tomic (Horvátország), Suzana Vujicic (Montenegró) – Miroslav Kuzmiak (Szlovákia)

DVTK HUN-Therm: Green 10, Aho N. 11/9, Garbin 10/6, Guirantes 21/9, Bernáth 15/6. Csere: Aho T., Kányási 2, Grigalauskyte, Kiss 8.

CBK Mersin: Cornelius 9/3, Gray 13, Hollingsworth 4, Hayes 12/6, Bonner 25/3. Csere: Yalcin, Takmaz 3, Fitik, Atas 9/9.

Fotó: Rébay Viktor / FIBA.Basketball

Az Euroliga 11. fordulójában a DVTK HUN-Therm hatalmas küzdelemben 78-77-es vereséget szenvedett a Mersintől.

Tiffany Hayes triplájával a mérkőzés elején a Mersin szerzett vezetést. Erre Cheridene Green válaszolt, de a folytatásban 8-2-re megugrottak a vendégek és az ekkor megszerzett pár pontos előnyüket az első szakaszban végig őrizték. A DVTK Cheridene Green villanásai mellett Darcee Garbin és Arella Guirantes tripláival szépített, majd Kiss Angelika hozta fel 16-14-re a mieinket. A különbség a folytatásban 2-4 pont között alakult. A Mersinnek 25-18-nál volt egy megugrása, de Arella Guirantes és Kiss Angelika 25-22-re felhozta a DVTK-t az első etap végére. Kifejezetten jó támadójáték jellemezte ezt a szakaszt, DVTK 16-ból 9-et, a Mersin 14-ből 9-et dobott be. Eközben egyik fél sem hibázott büntetőt. A második negyed elején DeWanna Bonner növelte a különbséget, de Darcee Garbin és Arella Guirantes révén 27-27-nél egyenlített a DVTK. A második szakasz pontszegényebb játékot hozott. Sikerült a DVTK-nak limitálni a Mersin sztárjait. Bernáth Réka duplájával 29-27-nél a vezetést is átvették a mieink.

Roberto Iniguez időkérése után sem tudott váltani a Mersin, ami egyértelműen a DVTK kiváló munkáját dicséri. Ráadásul egy sportszerűtlen is becsúszott a vendégeknél. Bernáth Réka büntetőivel így tartotta minimális előnyét a diósgyőri gárda. 32-31-nél hosszabb időre befagyott az eredmény. Völgyi Péter a félidő utolsó három percébe fordulva rendelte magához a tanítványait. A rövid eligazítást követően Darcee Garbin triplát értékesített, majd Cheridene Green büntetőket. Erre rendre jött válasz a Mersintől. Feszült lett a hajrá, Tiffany Hayes technikait is kapott. Arella Guirantes keze pedig nem remegett meg büntetőnél, majd a félidő legvégén sem egy remek megoldásnál. 20 perc után 41-40-re ment a DVTK. Guirantes már 14 pontnál járt, míg a Mersin legeredményesebbje a 10 pontos DeWanna Bonner volt. A harmadik negyed elején Bonner egy triplával folytatta a pontgyártást. Hasonló volt a forgatókönyv, mint az első etapban. Két perc alatt 6-0-t csinált a török gárda és az ekkor megszerzett előnyüket igyekeztek menedzselni. A DVTK Darcee Garbin és Arella Guirantes villanásaival kapaszkodott.

A harmadik negyed hajrájában Bernáth Réka és Arella Guirantes tripláival ismét a DVTK ragadta magához a vezetést. Ezúttal 51-50-nél volt az a pillanat, amikor befagyott az eredmény. Kiss Angelika és Bernáth Réka révén a mieink vettek új lendületet. A játékrész hajrájában viszont a Hayes-Bonner kettős révén ismét a Mersin-hez került a kezdeményezés. Laura Cornelius triplájával erősítették meg az előnyüket. Az utolsó 10 percnek 60-56-ról futottak neki a felek. Aho Nina triplájával faragott a hátrányán a DVTK, majd betalált Bernáth Réka és ismét Aho Nina. Kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán. A DVTK 63-62-nél és 65-63-nál is vezetett. Az utolsó öt perc nagy fordulatokat hozott. Előbb 8-0-val 71-65-re elszakadt a Mersin. Aho Nina két triplájával viszont 71-71-nél egyenlített a DVTK. Egy emberként ugrott talpra a rendkívüli hangulatot varázsoló diósgyőri publikum. Másfél perccel a vége előtt Arella Guirantes és Kányási Veronika találataival a vezetést is sikerült megszerezni. Az utolsó percbe 77-74-ről érkeztünk. Időkérés után DeWanna Bonner két találatával fordított a Mersin. Az utolsó 13 másodpercben volt labdája a DVTK-nak a győzelemhez. Arella Guirantes mindent megpróbált, ezúttal viszont nem sikerült dobóhelyzetet kiharcolnia. Hatalmas szívvel küzdött a DVTK és végül 78-77-es vereséget szenvedett a sztárokkal megerősített Mersintől.