Határ Bernadették megszorongatták a címvédőt

Fenerbahce Alagoz Holding - Perfumerias Avenida 98-91 (30-24, 23-20, 24-20, 21-27)

Euroliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Isztambul, Metro Energy Sports Hall

Fenerbahce Alagoz Holding: Onar 2, Anderson 22, Milic 15, McBride 27/12, Collier 21/6. Csere: Uzun 5/3, Badiane 4, Laksa 2.

Perfumerias Avenida Salamanca: Le. Rodriguez 17/9, Delaere 4, Carter 10/6, Gil 8, Határ 4. Csere: Cakir 2, Kone 3, Vilaro 21/15, Prince 22.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Fenerbahce Alagoz Holding javára.

Az Euroliga negyeddöntőjében a címvédő Fenerbahce 98-91-re verte a Salamancát. Ezzel a török gárda 1-0-s előnyben, folytatás jövő szerdán Spanyolországban.

A rendkívül pontgazdag taláklkozón – bár 33 percen át vezetett a Fener – nem alakult ki nagy különbség. A 10 perc után 30-24-re, a nagyszünetben 53-44-re mentek a törökök. A harmadik negyedben 13 pontra ugrott a török előny, de még onnan is felállt a Salamanca és szorossá tette a meccset.

Kayla McBride 27 ponttal vezette győzelemre a sérült Emma Meesseman nélkül felálló Fener-t. A Salamanca legeredményesebbje a 22 pontos Alexis Prince volt.

Határ Bernadett közel 18 perc alatt 4 pontot és 4 lepattanót jegyzett.