Hazai bravúrral kezdõdött az A-divíziós EB

:

:

Egy meglepetés eredménnyel rajtolt el csütörtökön az A-divíziós U20-as Európa-bajnokság, miután a házigazda román válogatott 52-50-re legyõzte Oroszországot. Összefoglaló az elsõ játéknapról.

Az A-csoportban két végletekig kiélezett mérkõzéssel kezdõdött a nagyváradi torna. A Törökország-Svédoroszág találkozón hatalmas fordulatokat láthatott a publikum. A svédek a második negyed elején már 22-12-re is vezettek, de a játékrész végére a törökök 33-31-re zárkóztak fel. Ezt követõen a harmadik negyedben ismét elléptek 7 ponttal a svédek, de Firat Okul tanítványai nem hagyták magukat. A negyedik szakaszban a törökök egyenlítettek, majd 1 perc 49 másodperccel a lefújás elõtt már 5 ponttal vezettek is. A végjátékban azonban a 12 pontos Nyström vezetésével a svédek fordítottak és 66-64-es gyõzelmet arattak.

Hasonló izgalmakat hozott a román-orosz csata is. Az elsõ félidõben itt fej-fej mellett haladtak a csapatok. A szünetben 21-21 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyed azonban az oroszoké volt, akik ekkor 7 ponttal meg is léptek. A házigazdák a negyed végén a végül 20 pontig jutó Ursu duplájával 4 pontra faragták a különbséget. A negyedik szakasz elején, 3 perc játék után 40-40-nél egyenlített a román válogatott, majd a hazaiak ezt követõen 46-40-re el is léptek. Az oroszok innentõl kezdve már csak zárkózni tudtak és bár többször is támadtak az egyenlítésért, ez végül elmaradt. A vége 52-50 lett.

Törökország – Svédország 64-66 (12-19, 19-14, 18-20, 15-13)
Oroszország – Románia 52-50 (12-11, 9-10, 14-18, 17-11)

A csoport állása

1. Románia 1/0 52-50 2 pont
2. Svédország 1/0 66-64 2
3. Törökország 0/1 64-66 1
4. Oroszország 0/1 50-52 1

A B-csoport küzdelmei a lengyel-litván csatával kezdõdtek. Itt a litvánok szinte végig vezettek. A második negyedben 7 pont volt a legnagyobb elõnyük, a harmadikban 6, de minden alkalommal egyenlítettek a lengyelek. A negyedik szakasz elején aztán a dupla-duplát (12 pont, 19 lepattanó) elérõ Ieva Preskienyte vezetésével 10 ponttal újra megléptek a litvánok és ekkor már eldõlt a csata. A vége 61-58 lett. A csoport másik meccsén a spanyolok 34 ponttal verték a szlovénokat.

Lengyelország – Litvánia 58-61 (13-12, 13-18, 15-16, 17-15)
Szlovénia – Spanyolország 42-76 (8-18, 7-25, 14-17, 13-16)

1. Spanyolország 1/0 76-42 2 pont
2. Litvánia 1/0 61-58 2
3. Lengyelország 0/1 58-61 1
4. Szlovénia 0/1 42-76 1

A C-csoportban is egyértelmû találkozókat rendeztek. A papírformának megfelelõen a 23 pontos Meesseman vezetésével a belgák átgázoltak az ukránokon. A szerbek szintén végig vezetve gyõzték le a címvédõ olaszokat. Itt a második negyedben már 26-13-ra vezettek a szerbek, de a szünetre az olaszok 33-26-ra zárkóztak fel. A harmadik negyedben azonban már nem tudott közelebb férkõzni az itáliai alakulat. A különbség 10 pont felett állandósult, a vége 64-53 lett.

Ukrajna – Belgium 60-87 (14-22, 13-30, 12-17, 21-18)
Olaszország – Szerbia 53-64 (8-17, 18-16, 8-16, 19-15)

1. Belgium 1/0 87-60 2 pont
2. Szerbia 1/0 64-53 2
3. Olaszország 0/1 53-64 1
4. Ukrajna 0/1 60-87 1

A D-csoportban a franciák már egy negyed alatt eldöntötték a szlovákok elleni mérkõzést. 10 perc után ugyanis 12-3 állt az eredményjelzõn. A második negyedben a különbség 10 pont felett állandósult, a szünetben 28-16-os állás mellett vonultak pihenõre a csapatok. A harmadik negyedben már a 20 pontot is elérte a differencia, a vége pedig 55-32 lett. A négyes másik meccsén a hollandok a negyedik negyedben kiütötték a cseheket. Itt 30 perc után 60-60 állt az eredményjelzõn, majd a negyedik etapot a hollandok 21-9-re hozták.

Szlovákia – Franciaország 32-55 (3-12, 13-16, 8-14, 8-13)
Csehország – Hollandia 69-81 (19-17, 18-25, 23-18, 9-21)

1. Franciaország 1/0 55-32 2 pont
2. Hollandia 1/0 81-69 2
3. Csehország 0/1 69-81 1
4. Szlovákia 0/1 32-55 1