:
:
Javában készülnek a novemberben esedékes Eb-selejtezõkre az európai válogatottak. A szlovén csapatban két hazánkban szereplõ játékos kap lehetõséget.

Fotó: kzs.si
A szlovénok Lasko városában edzõtáboroznak. Az Európa-bajnoksághoz képest változás Zala Fri¹kovec, Maru¹a Senièar és Aleksandra Kro¹elj szereplése. A válogatottságtól visszavonuló Maja Erkiæ-tõl pedig a csapatkapitányi posztot Nika Bariè vette át.
Két hazánkban szereplõ játékos, az Atomerõmû KSC Szekszárdot erõsítõ Teja Oblak és a PINKK Pécsi 424 színeiben szereplõ Tina Jakovina teljesítményét követhetjük majd a szlovénok találkozóin. Nem kerültek könnyû csoportba, hiszen a bombaerõs Franciaország mellett Románia és Finnország lesznek a riválisaik. A szlovénok szombaton Nagyváradon mutatkoznak be a sorozatban.


