TFSE-MTK - Atomerőmű KSC Szekszárd 79-85 (21-16, 19-21, 13-21, 22-17, 4-10)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
Tőzsér D., Farkas G., Fodor A. (Farkas J.)

TFSE-MTK: Jenkins C. 25/15, Bernáth 31/12, Katona 7, Jenkins A. 8/3, Markovic 8. Csere: Németh, Dúl, Kovács.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 15/3, Friskovec 2, Gereben 12/3, Goree 16/3, McCall 21/3. Csere: Bálint 11/3, Krnjic 3, Theodoreán, Szabó, Zele 2.

A 2021-es Killik László Női K&H Magyar Kupa harmadik negyeddöntőjében az Atomerőmű KSC Szekszárd hosszabbítást követően 85-79-re legyőzte a TFSE-MTK-t. Sokáig emlékezetes és fordulatos csatát láthattunk, ahol a rendes játékidő végén az utolsó másodpercben három büntetőt értékesítve harcolta ki Bernáth Réka a ráadást. A hosszabbításban már a Szekszárd fölénye rajzolódott ki.

A mérkőzés elején Nevena Markovic, Chanise Jenkins és Bernáth Réka találataival 10-2-re lépett el a TFSE. Innen az első negyedben végig előrébb jártak riválisuknál. A Szekszárd négy pontnál közelebb nem került, 10-6-nál és 18-14-nél rögzíthettünk ekkora differenciát. Az első szakasz végén Alisia Jenkins 2+1-es helyzetet értékesített, melyre az ekkor már 7. pontját szerző Erica McCall válaszolt. 10 perc után 21-16-ra vezetett a TFSE. A második etap elején Chanise és Alisia Jenkins is betalált távolról, így 29-18-nál már átlépte a 10 egységet a fővárosi gárda előnye. A TFSE az első 20 percben a 12 triplakísérletéből 7-et értékesített. A sikeres duplák és triplák száma azonos volt a csapatstatisztikájukon. Zseljko Djokic tanítványai fokozatosan rendezték a soraikat, így 33-21 után három perc alatt 8-0-s futással 33-29-re felzárkóztak. Magyar Bianka időt kért, de a Szekszárd lendületben maradt és 35-35-nél egyenlített. A félidő hajrája viszont ismét a TFSE-nek sikerült jobban, Chanise Jenkins újra megvillant távolról, így végül 40-37 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

A harmadik negyed elején fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A TFSE 46-45-ös előnye után Cyesha Goree duplájával ragadta magához az irányítást a Szekszárd. Ez a dupla egy 13-2-es sorozat kezdete volt,  mely során 58-48-ra ellépett a KSC. Jelentősen feljavultak támadásban Studer Ágnesék. Amíg az első félidőben egy, addig csak a harmadik negyedben három triplát jegyeztek. A játékrész hajrájában Chanise Jenkins és Katona Szidónia viszont megfelezte a TFSE hátrányát, de így is 58-53-ról futottak neki a záró szakasznak a csapatok. A negyedik etapot az ismét kiemelkedő Bernáth Réka hármasa vezette fel, így két pontra olvadt a differencia és teljesen nyílttá vált a negyeddöntő. Chanise Jenkins triplájával 59-58-nál pedig már vezetett a TFSE. A szekszárdiak kosárcsendjét Erica McCall sikeres távoli kísérlete törte meg. Rendkívül fordulatos küzdelem alakult ki, ahol 65-65 után a TFSE került előnybe. A rendes játékidő utolsó három percébe érkezve 71-65-re elléptek. A KSC azonban nem adta fel és a játékrész utolsó 60 másodpercébe fordulva 72-72-nél egyenlítettek.

Időkérés után támadhatott, de nem talált be a TFSE. A másik oldalon viszont Studer  Ágnes 2+1-es helyzetet harcolt ki. A ráadás büntető kimaradt, de a lepattanót megszerezte a Szekszárd. Ekkor Chanise Jenkins ütött oda Bálint Rékának, mely az 5. faultja volt, így a fővárosi gárda az egyik legjobbját veszítette el. Bálint Réka a második büntetőjét kihagyta, aminek köszönhetően 75-72-nél a TFSE támadhatott. A rendes játékidőből 14 másodperc volt vissza. Sokáig nem alakított ki dobóhelyzetet a TF, az utolsó másodpercben kiszorított helyzetből Bernáth próbálkozott. A dobás lejött, de időközben Gereben Lívia faultolt. Bernáth rendkívül higgadtan mindhárom büntetőjét értékesítette, így jöhetett a hosszabbítás. Az első két percben felváltva estek a kosarak, aminek köszönhetően 79-79 állt az eredményjelzőn. Érezhetően több erőt tudott mozgósítani a KSC ebben az időszakban. Gereben és Studer 83-79-re módosította az állást. Innen az utolsó percben a TFSE-nek már nem volt visszaút. Sokáig emlékezetes heroikus küzdelmet hozott ez a negyeddöntő, melyet végül hosszabbítást követően 85-79-re nyert meg a Szekszárd.

Fotó: Girgász Péter