Hétfõn a keresztjátékkal folytatódik a soproni U16-os Bajnokok Tornája

:

:

Lezárult a csoportkör és hétfõn már a keresztjátékkal folytatódik a Sopronban zajló U16-os Bajnokok Tornája. Kialakultak a párosítások.

A magyar csapatok közül a címvédõ Csata DSE veretlenül végzett a B-csoport élén. A hétfõn 16 órakor kezdõdõ elõdöntõben a lett bajnok BS Riga ellen folytatják. A lettek a nyitó napon az eddig – a Csatához hasonlóan – veretlenül menetelõ olasz Basket Costától nagy arányú vereséget szenvedtek. Utána viszont az Osnabrück és a Soproni Darazsak Akadémia csapatát is magabiztosan verték.

A házigazda Soproni Darazsak Akadémia együttese az 5-8. helyért lép pályára a folytatásban. A soproni fiatalok a BBC Osnabrück alakulatát az elsõ napon legyõzték, majd az olasz és a lett riválisukkal szemben alulmaradtak. Ennek köszönhetõen végeztek az A-csoport harmadik helyén. Hétfõn a körbeverés után a B-csoportban negyedik helyen záró Celje lesz a hazaiak következõ ellenfele. Azt a találkozót 10 órától rendezik.

Hétfõn és kedden a torna mérkõzéseire a Novomatic Aréna Nagytermében kerül sor.