Hirdetés
Archivum

Hétvégén Orosz Kupa négyes döntõ Kurszkban



:

:

Hirdetés

Szombaton és vasárnap Kurszkban rendezik az Orosz Kupa négyes döntõjét. A sorozatban hazai és honosított játékosok léphetnek pályára, de így esélyes a Dinamo Kurszk.

Egy biztos, hogy nem lesz címvédés az Orosz Kupában. Az UMMC Jekatyerinburg ugyanis még szeptember végén a negyeddöntõben kiesett. Az Inventa Kurszk alakulatától kaptak ki egy olyan mérkõzésen, melyet még légiósok nélkül is simán kellett volna nyerniük. A másik két Euroliga csapat, a Dinamo Kurszk és a Nagyezsda Orenburg azonban eljutott a legjobb négy közé. Az elsõ elõdöntõt õk vívják.

A Dinamo Kurszk kerete az orosz magot tekintve is igen erõs, hiszen a nyáron éppen Orenburgból hozták el Natalia Zhedik-et, mellette pedig ott van Maria Vadeeva, Elena Kirillova és a honosított Epiphanny Prince. Rajtuk kívül Kseniia Levchenko, Anastasiia Logunova vagy éppen Tatiana Vidmer is minõségi játékosnak számít. Kellõen rutinos ez a keret ahhoz, hogy légiósok nélkül is megszerezze a trófeát.

Az elõdöntõbeli ellenfelük az Orenburg lesz, ahol a korábbi évekhez képest jelentõsen meggyengült a keret. Az orosz magból Zhedik kiválása a legérzékenyebb veszteség, de így is komoly értékeik maradtak. Mariia Cherepanova és Kseniia Tikhonenko a palánk alatt dominálhat. Anastasia Shilova, Ekaterina Fedorenkova és a korosztályos válogatottakban remeklõ Zhosselina Maiga pedig szintén rendelkeznek nemzetközi rutinnal. Egy meccsen bármi történhet – szólnak az orenburgi nyilatkozatok és ezzel nehéz vitatkozni.

Kurszkban bíznak abban, hogy a fináléban városi döntõ lesz. A másik ágon ugyanis az Inventa Kurszk és az MBA Moszkva mérkõzik. Két olyan klubról van szó, amely fiatalokra épít. A bajnokságban az MBA Moszkva 4/4-es, míg az Inveta Kurszk 3/5-ös mutatóval áll. A két csapat bajnoki meccsét 73-39-re a moszkvaiak nyerték, akik így esélyesként várják ezt az elõdöntõt.

Hirdetés