Hiába játszott jól Kiss Virág, kikapott a Mersin – ZVVZ USK Praha a harmadik

Cukurova Basketbol Mersin - ZVVZ USK Praha 67-95 (18-27, 18-25, 20-14, 11-29)

Euroliga, bronzmérkőzés
Mersin, Servet Tazegul Spor Salonu
Játékvezetők: Paulo Marques (Portugália), Paulina Karolina Gajdosz (Lengyelország), Franko Gracin (Horvátország) - Svetlana Simion (Románia)

Cukurova Basketbol Mersin: Mabrey 3/3, Epoupa 14/6, Mavunga 1, Hollingsworth 6, Copper 18/6. Csere: Yalcin 3/3, Kiss 19/3, Cornelius-, Araujo-, Atas 3/3.

ZVVZ USK Praha: Cazorla 19/9, Vorackova 3/3, Conde 10, Ayayi 21/6, Magbegor 13/3. Csere: Pribylova-, Petlanova-, Adelova 3/3, Vyoralova 13/9, Hof 5, Sabally 6, Sipova 2.

Fotó: FIBA.basketball

A Mersinben zajló Euroliga Final4 bronzmérkőzésén a ZVVZ USK Praha 95-67-re legyőzte a Cukurova Basketbol Mersin csapatát, így a Praha lett a harmadik, övék a bronzérem.

Az USK Prahát a Villeneuve d’Ascq győzte le 84-78-ra az elődöntőben, míg a Mersin egy izgalmas találkozón maradt alul 80-89 arányban a Fenerbahce ellen.
4-0-val kezdett a Praha, majd lepattanóból szerezte első pontjait a Mersin (2-4). Nagy iramot diktáltak a játékosok, és Copper vezetésével 6-6-nál egyenlített a Mersin. Egyelőre nem estek be a kinti dobások a Cukurova oldalán, míg a Praha sokkal pontosabb volt, 6-12-es állásnál kellett időt kérnie a hazai gárdának. Az eligazítás után sem változott nagyon a játék képe, 16-6-ra lépett el a Prága. Ekkor Yalcin és Mabrey talált be a triplán túlról, de egyből érkezett a túloldalról a válasz (12-21). Hollingsworth és Kiss Virág volt sikeres közelről (16-23), majd ismét 10 pont fölé csúszott a két gárda közti különbség (16-27). 18-27-es eredménnyel ért véget az első negyed.

A második játékrész elején is a prágai csapat kezdett jobban, 22-37-re léptek el a Mersintől. Kiss Virág 2+1-es megoldásával új lendületet adott csapatának, akik 10 pontra csökkentették a hátrányukat (27-37). Időkérés után zónavédekezéssel zavarta meg ellenfelét a Cukurova, és egy jó ütemű triplával zárkóztak (30-37). Kihagyott helyzetek és eladott labdák váltották egymást, és 32-42-es állásnál befagyott az eredmény. Cazorla hárompontosa mozdította el a Praha csapatát erről az állásról, 32-45. Közel négy perc után szerzett ismét pontot a Mersin, Mavunga büntetőt, míg Epoupa triplát dobott (36-49). A félidei 39-52-es eredményt Vyoralova távoli dobása alakította ki.

Nagyszünet után az eddigi legnagyobb 20 pontos különbség alakult ki (36-56). Ismét Epoupa dicsérhető, aki egymaga szerezte a Cukurova pontokat (43-56). A Praha vezére Conde volt, aki az utolsó három támadásban dobta a kosarakat. Kiss Virág a legjobbkor süllyesztett el triplát a gyűrűben, 46-60 lett az állás. Jól védekezett a Cukurova, majd Virág harcolt ki faultot és mind a két büntetőjét bedobta (48-60). Copper tempóját követően már csak 10 pont maradt a prágai előnyből, és úgy tűnt, hogy hullámvölgybe került a vendég csapat. Cazorla törte meg a Praha rossz sorozatát (51-62). Virág kiválóan szedte a lepattanókat, és ismét a vonalra állhatott, ahonnan még nem hibázott (53-62). A harmadik negyed végén 56-66-os állást rögzíthettünk.

Gyors kosárváltásokkal kezdődött az utolsó 10 perc, két triplát kapott egymás után a Mersin (58-72). Cazorla továbbra is jól játszott, 19 pontjával a mezőny legeredményesebb játékosa volt (60-77). Nagyon nagy előnyre tett szert ismét a Prága, 19 pontos vezetésnél jött a mersini időkérés (60-79). Kiss Virág középtávolról volt eredményes, amire Magbegor triplával válaszolt (62-84). Négy perccel a vége előtt 24 pontos előnye volt az USK Praha csapatának, így azt gondolom, hogy a mérkőzés ekkor már eldőlt (62-86). Még láthattunk mind a két oldalon szép összjátékot, az utolsó percek sem teltek eseménytelenül (65-95). A ZVVZ USK Praha végig vezetve aratott magabiztos 95-67-es sikert a Cukurova Basketbol Mersin ellen. Kiss Virág jól játszott, 19 ponttal és 6 lepattanóval a csapata legeredményesebb játékosa lett.