Hiába támadt fel a Salamanca, vezet a Valencia

:

:

Hullámzó játékot hozott a Spanyol bajnokság döntõjének elsõ mérkõzése. A Valencia 2-2 után végig vezetett a találkozón, a negyedik szakaszban azonban 14 pontos elõnyt adtak le. A végjátékban kétszer is felzárkózott 3 pontra a címvédõ, de fordítani nem tudtak. 74-72-es sikerével egy gyõzelemre került a bajnoki címtõl a Valencia.

Ros Casares Valencia – Perfumerías Avenida Salamanca 74-72 (23-12, 17-22, 21-21, 23-17)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Valencia javára.

Jó valenciai kezdés, majd salamancai felzárkózás

Legjobb dobók:

Valencia: Jackson 19, Lyttle 12, Murphy 11

Honti Kata nem lépett pályára
Salamanca: De Souza 14, Xargay 13, Antoja 11

Vajda Anna: 10 perc, 3 pont, 1 lepattantó

Szombaton megkezdõdött a Spanyol bajnokság döntõje a két nagy rivális a Valencia és a Salamanca között. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, 9-2-re elléptek és nem telt el 3 perc, amikor Lucas Mondelónak idõt kellett kérnie. A Salamanca csúnyán beragadt, 5 perc elteltével 15-2 állt az eredményjelzõn. Ezt követõen Korstine vette hátára a címvédõt és remek megmozdulásaival kirángatta a gödörbõl a vendégeket. Végül Erika, Bonner és Xargay pontjaival 23-14-re kozmetikázta az állást a negyed végére a Salamanca.

Fotó: Ros Casares Valencia

A második negyedet jól kezdték a vendégek és 25-22-re zárkóztak fel. A Valencia igencsak megzavarodott ezekben a percekben, de a kritikus pillanatokban rendre betaláló Lyttle és Murphy gondoskodott róla, hogy ne jöjjenek közelebb Bonnerék. Végül egy 7-0-s futással 32-22-nél visszaugrott kétszámjegyûre a különbség. Állandósulni látszott a 10 pontos differencia, a Salamancát ráadásul fegyelmezetlenségek is hátráltatták, Isa Sanchez például színészkedésért kapott technikait.

Személyi hiba 20

A negyed végjátékában azonban megismétlõdött az elsõ 10 perc forgatókönyve, nem tudta megõrizni nagy elõnyét az Euroliga-gyõztes hölgykoszorú. Vajda Anna triplájával 38-30-ra jött fel a Salamanca, majd az utolsó percben két buta szabálytalanság után négy büntetõt dobott és értékesített Lucas Mondelo alakulata, így a szünetben 40-34 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed elejét nagyon megnyomta a Valencia, a végül 19 pontig jutó Lauren Jackson három perc alatt háromszor is eredményes volt. Az ausztrál klasszis mellett Wauters is betalált, ezekre a pontokra pedig mindössze egy Marta Fernandez tripla érkezett válaszul. 51-37-nél eldõlni látszott a csata. Mielõtt azonban hátradõlhettek volna a hazaiak, Feaster egy, Antoja két triplát vágott be, illetve büntetõkbõl Erika is eredményes volt. Így 4 perccel a negyed vége elõtt 53-48-ra zárkóztak fel a vendégek. A játékrész hajrája megint elképesztõ hullámvasutat hozott. Murphy triplája után 58-48-nál ismét 10 pont volt a különbség, majd Antoja megint betalált távolról és ezzel meccsben maradt a Salamanca. 30 perc után végül 61-55 állt az eredményjelzõn.

Képtelen egyenlíteni a Salamanca

A negyedik negyedben minden ott folytatódott, ahol pár perccel korábban abbamaradt. 63-55 után 63-60-ra, 67-60 után 67-64-re zárkózott fel a Salamanca. Minden esetben támadhatott azért a címvédõ, hogy ennél is közelebb kerüljön, de egészen elképesztõ hibákat vétettek ekkor. 63-60-nál Bonner szórt el felelõtlenül egy triplát, 67-64-nél pedig indulhatott Marta Fernandez, de lépéshibát vétett.

Moore és Jackson köszönte a vendégek segítségét, mind a ketten eredményesek voltak és az utolsó 2 percbe 71-64-es állásról érkeztek a csapatok. A hajrában Fernandez és Korstine pontjaival még egyszer feljött 72-69-re a Salamanca. 38 másodperccel a lefújás elõtt támadhattak az egyenlítésért, Dominguez azonban taktikusan odaütött, hogy triplát ne kapjanak. Xargay csak az egyik büntetõt értékesítette, majd amikor 72-70 után a másik oldalon Jackson mindkét büntetõjét bevágta, 74-70-nél eldõlt a csata. A végén csak szépítésre maradt ideje a vendégeknek, a 74-72-es végeredményt Korstine alakította ki.