Hiányos összeállításban is jól tartotta magát a Vasas Kassán

:

:

Péntek délelőtt másodszor is összecsapott Kassán a Young Angels Košice és a Vasas Akadémia. Ezúttal a hazaiak arattak 81-73-as győzelmet.

A Vasas a harmadik mérkőzését játszotta szerda este óta. Bach Boglárka mellett Tóth Orsolya, Böröndy Vivien, illetve a két amerikai légiós, Taylor Murray és Brianna Fraser sem lépett pályára a pénteki összecsapáson. Ennek ellenére kiválóan kezdett a Vasas és az első szakaszban 14-11-es hazai vezetés után 13-5-ös szériával 24-19-re fordítottak Földi Attila tanítványai. A második szakaszban a 9 pontot is elérte a Vasas előnye, majd a félidőben 43-38-ra ment a magyar csapat.

A harmadik negyed hozta el fordulatot. A kassai gárda frissebben mozogva,  bővebb rotációs lehetőségeit érvényre juttatva 46-42 után 18-6-os szériát produkált. A 62-57-ről induló záró szakaszban is nagyot küzdött a Vasas. Értékes játékpercekkel gazdagodtak az eddig kevesebb lehetőséget kapók. Madár Eszter és Madár Kata 13-13 ponttal zárt az összecsapáson. A Vasas pénteken este zárt kapus mérkőzésen az Aluinvent DVTK ellen lép pályára Miskolcon.

Young Angels Košice – Vasas Akadémia 81-73 (19-24, 19-19, 2-19, 19-16)