Hollandia sem tudta megállítani a magyar válogatottat az U16-os EB-n

:

:

Kedden este Hollandiával mérkõzött az U16-os Európa-bajnokságon a magyar válogatott. Kovács Andrea csapata 54-45-ös gyõzelmet ünnepelhetett és ezzel matematikailag is bebiztosította helyét a negyeddöntõben.

FOTÓGALÉRIA

A magyar válogatottra az a holland csapat várt, mely az Európa-bajnokság elõtt Pasaréten vendégeskedett. A holland csapat ellen kétszer magabiztos gyõzelmet ünnepelhettek a mieink, így jó esélyekkel várhattuk a találkozót. Pasaréten az elsõ negyedben mindkét alkalommal nagy különbség alakult ki. Ezúttal is 5-0-val kezdett a magyar csapat, de 6-5-nél a játékrész felénél már a riválisunk járt elõrébb.

Az elsõ negyed végjátéka fordulatos csatát hozott. Dubei triplájával sikerült fordítani, de 10-8 után az utolsó három találatot a holland gárda jegyezte. A második etap így 14-10-rõl kezdõdött. Ebben a szakaszban azonban közel 5 percig nem találtak be a hollandok, mely idõ alatt 11 pontot jegyzett a magyar válogatott. 21-14 után 23-20-ra felzárkózott a riválisunk, de ekkor érkezett Weninger Virág. Elõbb egy ziccert értékesített, majd egy triplája is utat talált a gyûrûbe.

Fotó: FIBA Europe / Cosmin Motei

A magyar csapat 28-20-ra ellépett és ez az elõny már a félidõig kitartott. A szünetben 33-24-es állást regisztrálhattunk. A harmadik szakasz elején Dubei megszerezte saját második, a csapata harmadik tripláját. Az elõny pedig lassan, de biztosan 10 pont felett állandósult. 40-28-nál, majd 44-34-nél is idõt kértek a hollandok.

Egyik csapat dobóteljesítménye sem emelkedett ki ezen az estén. A hollandok 30.6%-al, a mieink 31.7%-al céloztak. A magyar válogatott azonban jobban szedte a lepattanókat. Több gólpasszt osztottak ki a lányok és összességében ha a pasaréti fölény nem érvényesült, a vezetés nem forgott veszélyben. A harmadik szakasz végén 48-36-os állást jegyezhettünk fel.

A negyedik etapban rendkívül kevés pont esett. A magyar válogatottból nyolc percen át egyedül Weninger talált be. A pontszegény szakaszban azonban riválisunk sem remekelt. A magyar alakulat 54-45-ös sikerébõl Dubei 14, Weninger 13 ponttal vette ki a részét.

A válogatottunk a gyõzelmével már biztosan ott van a legjobb nyolc között. A délutáni mérkõzésen Csehország legyõzte Olaszországot, így jelenleg három 3/1-es mutatóval álló csapat követi egymást. Az, hogy ki hányadik helyen jut tovább, szerdán dõl el. A folytatás szempontjából kedvezõbb lenne az elsõ két hely valamelyikét megcsípni, hiszen ezzel a negyeddöntõben Spanyolországot és Oroszországot is elkerülnénk.

Hollandia – Magyarország 45-54 (14-10, 10-23, 12-15, 9-6)