Honti és Rasheed csapata is fontos rangadót nyert

:

:

Vasárnap este a 7. fordulót rendezték Olaszországban. Mindkét magyar érdekeltségû csapat nyerni tudott.

A Famila Schio az Acqua&Sapone Umbertide vendégeként aratott 59-53-as gyõzelmet. A forduló rangadója sokáig kiegyenlített játékot hozott. A pontszegény elsõ negyed után 13-11-re vezetett a Schio. A második etapban azonban 15-15-ös állást követõen 21-15-re lépett el az Umbertide. A félidõre megfelezték a hátrányukat Honti Katáék, majd a harmadik negyedben a vezetést is átvették.

A záró szakasz 44-42-es Schio elõnyrõl indult. Ekkor a Schio két legjobbja Godin 13, Macchi már 12 egységnél járt. A negyedik negyedben érvényesült a Schio nagyobb rutinja és valamivel hosszabb kispadja, így végül 6 pontos gyõzelmet arattak. Honti Kata 3 pontot és 2 lepattanót jegyzett.

Rasheed Ritáék a még nyeretlen C.U.S. Chieti-t fogadták és magabiztosan 100-45-re legyõzték õket. A bennmaradás szempontjából fontos találkozón már a félidõben 52-16 állt az eredményjelzõn. Rasheed Rita 19 pontot és 5 lepattanót szerzett.

Ceprini Orvieto – Carispezia Termo La Spezia 70-67
Lavezzini Parma – Umana Venezia 80-62
Trogylos Priolo – CUS Cagliari 56-83
Fila San Martino Di Lupari – CUS Chieti 100-45
Gesam Gas Lucca – Passalacqua Ragusa 59-64
Acqua & Sapone Umbertide – Famila Schio 53-59