Honti Kata a Rivas legeredményesebbje volt a hétvégi bajnokin

:

:

Hétvégén a Spanyol bajnokság 15. fordulóját rendezték. A Rivas Ecopolis a Cadi ICG Software legyõzésével õrzi elsõ helyét a tabellán, de a Salamanca és a Girona is nyerni tudott. Összefoglaló.

A Rivas Ecopolisra a Seu d’Urgell városából érkezõ Cadi ICG Software együttese várt. Honti Katáék rossz kezdés után magabiztos gyõzelmet arattak. A katalánok 10-4-re elléptek a mérkõzés elején. A Rivas azonban egy 11-0-s futással 15-10-re fordított a játékrész hajrájához érkezve. Az elsõ szakasz végén 17-12 állt az eredményjelzõn. A második negyedben 12 ponttal is vezetett már a Rivas, de a félidõre 31-23-ra felzárkóztak a vendégek.

A harmadik negyed elején 34-27-nél 7 egységre olvadt a különbség, de ezt követõen éppen Honti találataival sikerült ismét megnyugtató elõnyre szert tennie a Rivasnak. 30 perc után 52-39-es állást regisztrálhattunk és ezzel a gyõztes kiléte eldõlt. A vendégeknek a negyedik szakaszban nem volt visszaút. Honti Kata a csapata 68-51-es sikerébõl 17 ponttal vette ki a részét. Kurasova neve melle pedig 12 pont és 2 lepattanó került.

Ami a Rivas üldözõit illeti. A Salamanca a Hondarribia-Irun otthonában 81-78-ra diadalmaskodott, míg a Girona Zamorában a Tintos de Toro Caja Rural-t verte.

HONDARRIBIA – IRÚN – PERFUMERIAS AVENIDA 78-81
TINTOS DE TORO CAJA RURAL – SPAR UNIGIRONA 65-77
RIVAS ECOPOLIS – CADI – ICG SOFTWARE 68-51
GRAN CANARIA 2014 – TOYOTA RECREATIVO CONQUERO 76-70