Hontiék nyertek, Rasheed Ritáék szoros csatában maradtak alul

:

:

Az Olasz bajnokság 6. fordulóját vasárnap este rendezték. A magyar érdekeltségû találkozókon szoros küzdelem alakult ki. A Schio nyerni tudott, a Fila San Martino di Lupari vereséget szenvedett.

A Schio 68-61-re verte a Lavezzini Parmát. Ez a párosítás pár éve nagy rangadó lett volna, de ezúttal sem lehetett panasz az izgalmakra. A csapatok sokáig fej-fej mellett haladtak. A Schio 51-48-as elõnyrõl kezdte a negyedik negyedet, ahol 66-53-ra is vezettek már. A Parma egy nagy rohammal 66-61-re zárkózott fel ezt követõen, de fordítani már nem volt módjuk. Honti Kata 27 perc alatt 7 pontot és 2 lepattanót jegyzett.

A Fila San Martino di Lupari az Umana Reyer Venezia vendégeként 59-54-es vereséget szenvedett. A velenceiek 22-9-re nyerték az elsõ negyedet. Rasheed Ritáék a második etap elején kiegyenlítettek, de a félidõben ismét a Venezia járt elõrébb. A harmadik szakaszban 37-37 után 46-39-re szakadt el a velencei csapat. A negyedik negyedben már 55-45 állt az eredményjelzõn, de a Fila San Martino de Lupari 57-54-re felzárkózott másfél perccel a lefújás elõtt. Rasheed Rita 34 perc alatt 13 pontot szerzett.

CUS Chieti – Trogylos Priolo 67-75
Famila Schio – Lavezzini Parma 68-61
Passalacqua Ragusa – Azzurra Orvieto 81-44
Gesam Gas Lucca – CUS Cagliari 88-73
Carispezia La Spezia – Acqua & Sapone Umbertide 67-83
Umana Venezia – Fila San Martino Di Lupari 59-54