Horti 15, Quigley 17 ponttal nyitott az Euroliga elsõ fordulójában

:

:

A csütörtökön 18 órától megrendezésre kerülõ Gyõr-Brno mérkõzést leszámítva az elsõ forduló többi mérkõzését szerdán rendezték a nõi kosárlabda Euroligában. Rendkívül szoros mérkõzéseket hozott a nyitány, miközben a magyar válogatott játékosok is remekeltek. Horti Dóra 15 pontot szerzett a Wisla Krakow színeiben, Allie Quigley 17 pontig jutott a Kassa együttesében. Összefoglaló.

Az A-csoport rangadóján a Bourges vendége a Wisla Krakow volt. A francia gárda 61-55-ös gyõzelmet aratott. A krakkóiak Tina Charles és Katie Douglas nélkül léptek pályára, viszont a kezdõben helyet kapott Horti Dóra. A Bourges végig kézben tartotta az összecsapást és már a második negyed elején 33-23-nál 10 pontos elõnyre tett szert. Bár a negyedik szakaszban 47-45-re felzárkóztak a lengyelek, a végjátékban fordítási esélyeik nem voltak. A csapata veresége ellenére Horti Dóra kiváló teljesítményt nyújtott, 32 perc játék alatt 15 pontot és 5 lepattanót jegyzett. A Bourges legjobbjai a 18 pontos Frida Eldebrink és a 15 pontos Emmeline Ndongue voltak.

A csoport másik mérkõzésén a Szpartak Moszkva 88-81-re verte a Tarsust. A török gárda nagyon beragadt a rajtnál és 7 perc alatt 23-8-ra lépett el az orosz együttes. A szünetben már 53-32 állt az eredményjelzõn. A törökök a 23 pontos Danielle Robinson vezérletével a harmadik és a negyedik etapban 14 pontot faragtak a hátrányukon, de ez csak arra volt jó, hogy a történelemkönyvekbe egy vállalhatóbb arányú vereség kerüljön. A gyõztes csapatból Candace Dupree 26 pontig jutott, de érdemes kiemelni Sonja Petrovic teljesítményét is, aki 10 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Szpartak Moszkva Vidnoje – Tarsus 88-81 (26-18, 27-14, 21-27, 14-22)
Bourges Basket – Wisla Can-Pack 61-55 (19-13, 8-8, 18-17, 16-17)

7. BK IMOS BRNO	                0  0/0	  0/0	0

A B-csoportban a Sopron mérkõzésérõl már nagy terjedelemben beszámoltunk. Az újonc Municipal Targoviste a vártnál sokkal jobban megszorongatta a Schiót. Az olaszok mindössze 76-75-re nyertek Romániában. A gyõztes triplát az utolsó másodpercekben Laura Macchi szerezte. Az olaszok a szünetben 42-40-es elõnyben voltak, majd a harmadik etap elején 7 ponttal is megléptek. A Targoviste a harmadik negyed végére fordított. 30 perc után 58-52-re vezettek és az elõnyüket az utolsó másodpercekig õrizték. A Schio legeredményesebbje Macchi volt 18 ponttal, míg a másik oldalon Gabriela Marginean jutott 17 egységig.

Az Orenburg megszenvedett a Kassával, de végül 70-65-re diadalmaskodtak érvényesítve a papírformát. A kassaiak 22-10-re nyerték az elsõ etapot, de a szünetben már a hazai gárda vezetett 32-31-re. A folytatás fordulatos küzdelmet hozott, a harmadik negyedet a szlovák bajnok nyerte, a negyedik szakaszban azonban fordult a kocka. Az utolsó percbe érkezve 66-60-ra mentek az oroszok. Ekkor Quigley egy triplával még szorossá tette a végjátékot, de a Kassa fordítani már nem tudott. A kassaiak legeredményesebbje a 17 pontos Allie Quigley volt, míg Krivacevic 9 pontja mellett leszedett 7 lepattanót, amivel csapata legjobbjának bizonyult ebben a mutatóban. Dewanna Bonner pedig úgy néz ki, ott folytatja, ahol Salamancában abbahagyta. Ezúttal 22 pontig jutott.

UNIQA Euroleasing Sopron – Arras 56-52 (12-11, 12-18, 16-8, 16-15)
Municipal Targoviste – Famila Schio 75-76 (24-26, 16-16, 21-13, 14-21)
Nagyezsda Orenburg – Good Angels Kosice 70-65 (10-22, 22-9, 15-18, 23-16)

7. FENERBAHCE SPOR KULÜBÜ	0  0/0	 0/0	0

A C-csoportban a horvát újonc Novi Zagreb bemutatkozása nem sikerült jól, miután 79-48-ra kikaptak a Galatasaray-tól. A törökök már egy negyed után 30-10-re vezettek. A Galata legeredményesebbje Sebnem Kimyacioglu volt 16 ponttal. A horvátoknál egyedül Sandra Mandir ért el kétszámjegyû pontot, 10 egységig jutott.

A csoport rangadóján a Salamanca 62-56-ra nyert az USK Praha otthonában. A csehek még Rebekkah Brunson nélkül várták az összecsapást és ez érzõdött is. A Salamanca már az elsõ negyedben magához ragadta a kezdeményezést és a második etapban már 6 ponttal is vezettek. A hazaiak többször is felzárkóztak, sõt a vezetésért is támadhattak, de a második félidõben egyszer sem jártak elõrébb, mint a spanyol riválisuk. A Salamanca legeredményesebbje a 16 pontos Nicole Powell volt. A prágaiaknál Kia Vaughn dupla-duplát (16 pont, 11 lepattanó) ért el.

A forduló talán legnagyobb meglepetését okozva a Mondeville hosszabbítás után 86-82-re nyert a CCC Polkowice otthonában. A fordulatos találkozón szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A negyedik szakaszban sokáig a lengyelek voltak elõnyben, de az utolsó 4 percben egyszer sem találtak be. A Mondeville végül 45 másodperccel a rendes játékidõ vége elõtt egyenlített. A ráadás elsõ pontjait a hazai gárda szerezte, de a franciák jobban összpontosítottak és a 21 pontos Naignouma Coulibay döntõ pillanatokban biztos kézzel értékesítette a helyzeteit. A Polkowice színeiben most mutatkozott itt Európában Nnemkadi Ogwumike a 2012-es WNBA Draft elsõ helyen elkelt játékosa. Jól sikerült a debütálás, 21 pontot szerzett.

Novi Zagreb – Galatasaray 48-79 (10-30, 10-15, 13-21, 15-13)
ZVVZ USK Praha – Perfumerias Avenida 56-62 (10-14, 18-16, 9-12, 19-20)
CCC Polkowice – USO Mondeville 82-86 (21-27, 25-18, 20-21, 13-13, 3-7)